A byli to právě hosté, kteří si během prvních pěti minut vytvořili tři čisté gólovky. V nájezdech na Čuboka ale postupně vyhořeli Spruch, Janík a Václavek. „Tohle se musí dávat,“ uváděl hrající trenér Dolního Benešova Pavel Sobek.

Další šance měli na kopačkách znovu Václavek s Janíkem. Góly ovšem sázeli domácí. Nejprve hlavou usměrnil míč za Řehánkova záda Malohlava a po něm technickou ranou k tyči zvedal sebevědomí Malých Hoštic Chřibek.

Výčet druhé půle otevřel svou velkou příležitostí Janík, ale opět se trefovali Hoštičtí. Centr do vápna posílal Šafarčík a Stříbný si jej srazil do vlastní sítě. „Podle mého této situaci předcházel ofsajd. Je velký problém, že fotbalový svaz nasazuje na zápasy okresu jen jednoho rozhodčího,“ vysvětloval dále Sobek.

Hosté stačili korigovat brankami Janíka a Reichla, ovšem na úplný obrat to bylo málo. „Myslím si, že naše výhra není zasloužená. Benešovští zahodili moře šancí,“ měl za to asistent domácího trenéra Stanislav Fiala.

„Utkání jsme asi trošku podcenili. Někteří z našich fotbalistů se nejspíš domnívali, že body se uhrají samy. Mohli jsme klidně vyhrát, ale nepodařilo se,“ litoval Pavel Sobek.

Malé Hoštice - Dolní Benešov B 3:2 (1:0)
Branky: 5. Malohlava, 18. Chřibek, 63. vl. Stříbný – 75. Janík, 83. Reichel

Malé Hoštice: Čubok – Mlýnek, Kašný, Kurzica, Unruh (18. Bartošek, 85. Wiltsch) – Kania, Thiemel, Chřibek, Šafarčík – Staníček, Malohlava
Dolní Benešov B: Řehánek – Pačka, Reichel, Polák, Tchuř – Václavek, Sobek, Veber (46. Stříbný), Planica (46. Machačík) – Spruch, Janík

Petr Dušek