Úvod utkání přitom žádným komplikacím z pohledu Hoštic nenasvědčoval. „Malohlava si vytvořil tři stoprocentní brankové příležitosti, ale ani v jednom případě nezakončil,“ poznamenal asistent trenéra domácího výběru Stanislav Fiala.

V pětadvacáté minutě se dokonce urodil první gól. Kania potáhl po straně, nacentroval do vápna, kde Sliž předskočil gólmana a hlavou se nemýlil. Pak se však ujali slova hosté. Obludník vnikl do šestnáctky a srovnal skóre. Zanedlouho vypálil Vícha, Novák vyrazil a Gilík zasouval do odkryté brány.

Těsně před odchodem do kabin udělil hlavní sudí Hošticím výhodu pokutového kopu, s nímž si Thiemel bez problémů poradil. Stav 2:2 ovšem netrval příliš dlouho. Čtyři minuty po změně stran se Obludník zjevil u dalšího odraženého míče a opět posílal Slavkov do vedení.

Náskok hostí umocnila druhá trefa Gilíka, která se nápadně podobala té první. Gólový účet zápasu uzavřel Jakub Cahel, jenž v sedmdesáté minutě usměrnil do sítě přesný centr Obludníka.

„Soupeře jsme hluboce podcenili. Lajdácký výkon. Do hry jsme poslali některé náhradníky, ale druhý poločas lze označit jako velkou tragédii. Kania měl na kopačkách trojici dobrých šancí, jenže nic z nich nevzešlo. Všichni si zkrátka mysleli, že už je konec sezony,“ hodnotil Stanislav Fiala.

„Měli jsme více štěstí. Spadlo nám tam skutečně všechno. Je třeba zmínit, že Jakub Cahel se ocitl v několika nadějných střeleckých pozicích. Pochválit musím i brankáře Klementa, který v sobotu zachytal výborně,“ dodával trenér rezervy Slavkova Martin Greipel.

Malé Hoštice - Slavkov B 2:5 (2:2)
Branky: 25. Sliž, 42. z pen. Thiemel – 34. a 49. Obludník, 40. a 62. Gilík, 70. J. Cahel

Malé Hoštice: Novák – Kára, Kříž, Kurzica, Bitta – Tamfal, Thiemel (46. Šafarčík), Malohlava, Kania – Staníček (46. Čubok), Sliž (46. Wiltsch)
Slavkov: A. Klement – Kvarčák, Kapitán, Gilík, Muroň – Obludník, Mrůzek (46. J. Cahel, 75. M. Šenk), Borunský, Marek (68. Mičker) – D. Šenk, Vícha

Petr Dušek