OKRESNÍ PŘEBOR: Malé Hoštice - Žimrovice 3:1

Malé Hoštice - Útočník Malých Hoštic Martin Sliž se nejspíš zlatým písmem zapíše do historie místní kopané. Do sítě Žimrovic nasázel hattrick a stal se hlavním strůjcem vítězství 3:1.

21.8.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Na začátku utkání si žimrovický gólman Radek Kříž musel připadat jako ve špatném snu. Už v desáté minutě totiž čelil samostatnému nájezdu Sliže, který poslal míč podél něho přímo do brány.

Neuběhlo snad ani pět minut a Hoštice se radovaly podruhé. Obrana hostí opět nechala svého brankáře na holičkách a dobíhající Sliž snadno doklepával – 2:0.

Domácí si vypracovali i několik dalších stoprocentních příležitostí, jenže Thiemel ani Malohlava svá sóla neproměnili. Hattrick zatím odmítl i Sliž. Na straně hostí spálili gólovky Pavel Škrobánek a Eller. Do kabin tak hoštický celek odcházel s dvoubrankovým vedením.

„Kdyby druhá půle začala za stavu 5:2, asi by se nikdo nedivil. Šance na to byly,“ poznamenal trenér Hoštic Petr Fuss.

Se sedmdesátou minutou byla na programu standardka. Míč před Křížem lízl kdo jiný než Sliž a zkompletoval hattrick. Domácí pak mohli dát na 4:0, jenže hostující gólman se vyznamenal.

Čestného úspěchu se však Žimrovice přece jen dočkaly. Martin Kříž přenesl balon do vápna, kam si naběhl Pavel Škrobánek a nekompromisně do protipohybu Balloka snížil na konečných 3:1.

„První poločas se jel podle našich not, druhý zase podle jejich. V závěrečném dějství jsme odpadli fyzicky, ovšem soupeř hrál spíš po šestnáctku. Jedná se o cenné vítězství. Klukům jsem připomínal, že doma by se mělo vyhrávat, a oni to naplnili,“ konstatoval Fuss.

„Zasloužené vítězství domácích. Rozhodly dvě rychlé branky po našich chybách v úvodu utkání,“ uzavřel gólman Žimrovic Radek Kříž.

Malé Hoštice - Žimrovice 3:1 (2:0)
Branky: 10., 15. a 70. Sliž – 80. P. Škrobánek

Malé Hoštice: Ballok – Kania, Kříž, Harasim (70. Wiltch), Kašný – Kopťák (46. Radek Blaga), Thiemel, Chřibek, Šafarčík – Malohlava (80. Richard Blaga), Sliž
Žimrovice: R. Kříž – M. Kříž, Římský (58. Schauer), Gajdoš, K. Škrobánek – Vícha, Šustek, Martinák (46. Melecký), Eller (46. Heider) – Martínek, P. Škrobánek

(dus)

21.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Milan Kolář
1

Soud zprostil Milana Koláře obžaloby

Sloup dopadl do pruhu ve směru do Hlučína. V té chvíli tudy naštěstí neprojíždělo žádné vozidlo.
6

Na frekventovanou silnici se zřítil sloup veřejného osvětlení

Nehoda u Chuchelné: nejspíše šlo o sebevraždu

Třiapadesátiletá žena se stala obětí dopravní nehody, k níž ve středu došlo na úseku silnice mezi Chuchelnou a Strahovicemi.

Opavsko rozezněly koledy

Celkem na třinácti místech Opavska se ve středu úderem osmnácté hodiny rozezněly tradiční vánoční koledy.

Deník nám fandí: MFK Kravaře přípravky a mladší žáci

Redakce bude zveřejňovat od pondělka 13. listopadu v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.