Vše odstartovala už první minuta, kdy do vápna Bělé dolétl centr, jenž nešťastně usměrnil do vlastní sítě Kamil Boček. Záhy se vedení Otic zdvojnásobilo. František Smuda byl faulován a nařízenou penaltu sám proměnil.

Pokračujeme šestnáctou minutou. V hlavní roli opět František Smuda. Tentokrát zužitkoval centrovaný míč Dzierži a v zakončení se nemýlil. Ani ne šedesát vteřin nato převzal další Dzieržovu přihrávku Váleček a o tyč zvyšoval na 4:0.

Blamáž hostí však byla teprve v zárodku, což potvrdil znovu Smuda. Jeho parťák z útoku Váleček si udělal dobrý den ze čtyř protihráčů, poslal mu balon a zasunout do prázdné brány pro něj bylo jen dílem okamžiku. Bývalý hráč Jakartovic tak završil hattrick, čímž nejspíš inspiroval právě Martina Válečka.

Ten ještě do poločasu vsítil další dva góly, postaral se o podobný kousek a skóre po prvním poločasu vypadalo pro hosty doslova hrozivě – 7:0.

„Nebudu jmenovat všechny naše šance, protože bychom zde byli asi do rána,“ prozradil trenér domácího výběru Radek Minarčík.

Proto se také držme jeho slov a jen ve zkratce shrňme druhou pětačtyřicetiminutovku. Smuda se „pouze“ s hattrickem nesmířil, ze čtyř fotbalistů Bělé udělal statisty a zaznamenal svůj čtvrtý gól v utkání. Účet sobotního debaklu završil přesnou hlavičkou v pětasedmdesáté minutě Poledník.

„Jednoznačná záležitost. Ovšem musím soupeři vyseknout poklonu za to, že i přes velice nepříznivý stav se snažil pořád hrát fotbal,“ uznal Radek Minarčík. „Shodli jsme se, že k tomuto zápasu se snad ani nebudeme vyjadřovat. Měli by se nad sebou zamyslet hráči, kteří do Otic nejeli,“ hodnotil vedoucí hostujícího mužstva Břetislav Ballarin.

Otice - Bělá 9:0 (7:0)
Branky: 5. z pen., 16., 30. a 59. F. Smuda, 17., 33. a 44. Váleček, 1. vl. K. Boček, 75. Poledník

Otice: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník, Dušek – Dzierža, Hopp, Draisaitl (57. Kostera), Cupák – Váleček (75. Lindovský), F. Smuda (65. M. Byrtus)
Bělá: V. Krištof – M. Krištof, Lamla, K. Boček, Papšík – David (47. Krupa), Martin Horný (67. Vybrančík), P. Horný, Bartusek – Miloš Horný, Vyhlas

Petr Dušek