Entrée jako vystřižené z partesu. Úsek mezi osmou a sedmnáctou minutou patřil Oticím. Kyjovice sice na svého soupeře vyvíjely tlak, ovšem následoval roh, na přední tyči tečoval Valeček a skóre bylo otevřeno.

Ani ne dvě minuty potřeboval otický sniper k dalšímu gólovému zápisu. Jeho střela totiž přesně vymetla šibenici Krayzlovy svatyně. Valečkova branková derniéra v tomto zápase vypukla v průběhu patnácté minuty, kdy usměrnil do sítě jeden z centrů.

Střelec čtvrtého gólu Otic Lindovský by asi lhal, kdyby řekl, že se neinspiroval příkladem svého spoluhráče. Krátce po čtvrthodině hry se totiž dostal až do vápna a přehodil kyjovického gólmana. I když hosté zásluhou Martina Bláhy a Lukáše Richtra přeměnili skóre do lichotivější podoby, pět minut před odchodem do kabin zužitkoval střílenou přihrávku Valečka Hopp a zařídil pátou otickou trefu.

„Zmíněná desetiminutovka byla rozhodující,“ konstatoval vedoucí kyjovického mužstva Radim Kudela. Závěrečné dějství nabídlo ještě dvě branky. Druhý zářez na pažbě zaznamenal Hopp a faul na Lukáše Richtra potrestal z penalty Pohl.

Celkově tedy 6:3 pro Otice.

„Kyjovice jsou kvalitním celkem. Vstřelili jsme šest branek, ale gólů mohlo být mnohem více. Uvedu ještě neproměněné šance Valečka, Dzierži a Lindovského,“ hodnotil otický kouč Radek Minarčík.

„Katastrofa, děs a hrůza. Během úvodních sedmi minut vůbec nepustíme soupeře na naši polovinu, pak přijde roh a domácí okamžitě dávají branku. Otice každopádně disponují mladým kádrem a jsou velmi kvalitní tým,“ dodal Radim Kudela.

Otice - Kyjovice 6:3 (5:2)
Branky: 8., 10. a 15. Valeček, 17. Lindovský, 40. a 52. Hopp – 19. M. Bláha, 25. L. Richter, 60. z pen. Pohl

Otice: Martin Vitásek – Gorčica, J. Byrtus (59. Potíž), Poledník, Dušek – Dzierža, Hopp, Cupák, Marek Vitásek – Valeček, Lindovský (67. Draisaitl)
Kyjovice: L. Krayzel – Havrlant, D. Richter, O. Bláha – Volný – M. Bláha, Pohl, Vavrečka, Kučera – Imrich, L. Richter

Petr Dušek