„Tento zápas už můžeme označit za takové nepsané derby. Litultovice se totiž proti nám vždy vytáhnou k nejlepšímu výkonu,“ popisoval trenér Otic Radek Minarčík.

Jeho svěřenci se poprvé ocitli ve stoprocentní šanci, když běžela druhá minuta. Konkrétně Martin Váleček obdržel přihrávku do středu vápna, ovšem z bezprostřední blízkosti pálil jen do brankáře. „Hrál se opravdu pohledný fotbal. Nahoru dolů. Myslím si, že byl nad hranicí okresního přeboru,“ dodal otický kouč.

Do jediné šance hostí se probojovával Honig, obránce domácích mu ovšem balon včas vypíchl. Ve druhé půli začaly padat i góly. Už se šestačtyřicátou minutou se dostavila změna ve skóre. Gorčica vypálil a s pomocí teče jednoho z bránících dopravil míč do brány. Gólman Čermín byl v tu chvíli bez šance.

Dvacet minut před koncem se pískala penalta. Jan Byrtus zbytečně poslal k zemi Drápala a tradiční litultovický exekutor pokutových kopů se nemýlil. V momentu, kdy se zdálo, že oba soupeři si body rozdělí, přišla první minuta nastavení, Dzierža odcentroval na Válečka, který domácím zařídil vítězství.

„Zaváhal Tyburec. Šel na trávník, aby pohlídal právě Dzieržu. To se nepovedlo,“ svěsil hlavu Tomáš Leifert a ještě zápas zhodnotil: „Oticím jsme opět byli vyrovnaným protivníkem. Náš celek hrál do devadesáté minuty, domácí se dobře koncentrovali na závěr.“

Radek Minarčík dodal: „Fotbal musel diváky bavit. Oba týmy vyznávají podobný styl. Naše výhra je dle mého spravedlivá. Na naší straně byl větší hlad po třech bodech.“

Otice - Litultovice 2:1 (0:0)
Branky: 46. Gorčica, 90+1. Váleček – 70. z pen. Honig

Otice: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník, Dušek – Dzierža, Hopp (75. Draisaitl), Cupák, Gorčica (68. Kostera) – Váleček, F. Smuda (86. Lindovský)
Litultovice: Čermín – Sheuer, Bělaška, Šumbera, Doležel – Vaculík (63. A. Haas), Raschka (57. Nádeníček), Drápal, Korbel (77. Tyburec) – Honig, L. Leifert

Petr Dušek