Jestliže v předchozím referátu Slavia i Heraltice dojížděly na neproměněné brankové příležitosti, v tomto utkání se střílely jen góly, z nichž ještě dva padly z penalt.

O první zápis do skóre se mohl už v první minutě postarat Mach, ale při přímém kopu z hranice šestnáctky nepřestřelil zeď. První branka byla k vidění po nápřahu Marka přibližně z pětadvacetimetrové distance.

„Řídil se starým fotbalovým pravidlem: když nevíš, co s míčem, vystřel. No, a spadlo to tam,“ vracel se k prvnímu gólu trenér domácích Martin Greipel.

Slavkovská radost vydržela do sedmatřicáté minuty, kdy si podle hlavního sudího počínal nedovoleně Knopp a fauloval kyjovickou hvězdu Lukáše Richtra. S exekucí pokutového kopu si poradil Komár.

Doslova za chviličku se pískalo i na druhé straně. Tentokrát Volný zastavil Javorského a Gavenda nařízenou penaltu proměnil. Jako by však zápasu byla souzena remíza. Těsně před odchodem do kabin totiž ze střední vzdálenosti vypálil Mach a tečovaný balon skončil za Klementovými zády.

Kyjovicím se vedlo i nadále, což dokumentuje i výčet druhého poločasu. Nejdříve nebezpečně hlavičkoval Volný a jeden z obránců Slavkova vykopával až z brankové čáry. Devět minut po hodině hry to již vyšlo. Ostrostřelec Lukáš Richter se v šestnáctce zmocnil míče a jeho projektil přisoudil hostům vedení.

Punc definitivy dal ovšem výsledku Gavenda. Slavkovský útočník si naběhl na Krumerův centrovaný míč z rohu a hlavou zajistil svému týmu alespoň bod. „Měli jsme na vítězství, ale nakonec jsem rád i za bod. Kdybychom prohráli, bylo by to nespravedlivé. Na první utkání nové sezony se hrál velice pohledný fotbal,“ usuzoval Martin Greipel.

„Výsledkově to byla trošku divočina. Vyhrát mohly oba celky, ale body se jen dělily,“ dodal hrající kouč Kyjovic Jan Krzák.

Slavkov B - Kyjovice 3:3 (2:2)
Branky: 18. Marek, 40. z pen. a 77. Gavenda – 37. z pen. Komár, 44. Mach, 69. L. Richter

Slavkov B: A. Klement – Knopp (75. Mičker), Kapitán, Mezera, Gilík (30. Javorský) – Rohovský, Ondřej, Krumer, Marek – Gavenda, J. Cahel (60. Mrůzek)
Kyjovice: D. Krayzel – Volný, Matura, Vavrečka, D. Richter – Komár, Mach, Pasdiora, Martiník – Krzák, L. Richter

Petr Dušek