Už v páté minutě rozhodčí usoudil, že je tak akorát čas na první desítku. Po ruce v šestnáctce Hoštic se trefoval Gilík. Domácí první gól dokonce dokázali pojistit, když ve skluzu vybojoval Grajcar míč pro Borunského, který poté obešel hostujícího stopera a dával podél Pospěcha.

Malé Hoštice však nehodlaly složit zbraně a zmohly se na odpor. Gól z centru Kanii vsítil hlavou Sliž. V momentu, kdy již byla první půle téměř dovršena, nešťastně srazil míč do vlastní sítě Šenk a začínalo se znova.

Také druhý poločas nabídl pořádné tahanice o průběžné skóre. Nejprve Hošticím vyšel signál po standardní situaci, na jehož konci byl Thiemel. Slavkov díky Rohovskému stejně vyrovnal. Domácí trenér Martin Greipel si stěžoval na události z třiaosmdesáté minuty.

„Zahrávali jsme roh, ve vápně byl evidentně postrčen Gavenda a poté dostal loktem do obličeje Borunský. Rozhodčí však nepřerušil, hosté šli do brejku a v našem vápně fauloval Marek,“ vysvětlil. S nabídnutou penaltou si poradil Sliž.

Záhy hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu znovu a slavkovská sestava byla navíc o jednoho hráče chudší. Brankář Adam Klement si totiž počínal v rozporu s fotbalovými regulemi, proto viděl rovnou červenou. Úspěšným exekutorem se stal Chřibek.

Tou dobou už byl mezi třemi tyčemi Jakub Cahel.

No, a nebyl by to duel Slavkova a Malých Hoštic, kdyby se ještě jednou nepískala penalta. Gavendu hostující obrana zfaulovala a sám postižený upravil na konečných 4:5. „Viděli jsme čtyři penalty. Podle mého jsme měli i na vítězství, bohužel se o něj náš tým připravil svou nedisciplinovaností. Musíme se dát přes zimu trochu do kupy,“ upřesnil kouč Martin Greipel.

„Pro diváka určitě zajímavé utkání, ale musím zhodnotit výkon rozhodčího, který nebyl kvalitní. Jednalo se o mladého sudího a v těchto případech by podle mého měl svaz spolu s ním posílat i nějakého instruktora. Aspoň do té doby, než bude mít patřičné zkušenosti.

Kupil chyby a pískal špatně na obě strany. Naše vítězství je jinak zasloužené,“ zdokumentoval asistent trenéra Malých Hoštic Stanislav Fiala.

Slavkov B - Malé Hoštice 4:5 (2:2)
Branky: 5. z pen. Gilík, 25. Borunský, 67. Rohovský, 90. z pen. Gavenda – 30. a 83. z pen. Sliž, 45. vl. Šenk, 60. Thiemel, 87. z pen. Chřibek

Slavkov: A. Klement (87. ČK) – Gilík, Kapitán (15. Šenk), Marek, Muroň – Bajgar, Borunský, Binder, Javorský (46. Gavenda) – Rohovský, Grajcar (65. J. Cahel)
Malé Hoštice: Pospěch – Kania, Kříž, Kašný, Mlýnek – M. Staníček (65. Radek Blaga), Thiemel, Chřibek, Šafarčík – Sliž, M. Malohlava (79. Wiltch)

Petr Dušek