Úvod lépe vyšel hostům. Domácí obrana neuhlídala dlouhána Smudu a ukazatele skóre se poprvé v zápase musely měnit. Družina kouče Martina Greipela však přesto našla odpověď. Dlouhý aut Kvarčáka dolétl až do šestnáctky, kde si balon převzal Bajgar a v zakončení si věděl rady.

Bajgar měl i další šanci, jenže jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Těsně před odchodem do kabin podruhé v zápase udeřily Otice. Hanák neuhlídal hostujícího kanonýra Valečka, jenž obhodil gólmana a svému týmu opět zajistil vedení.

Druhá půle snad pro domácí ani nemohla začít hůře. Po jednom z přímáků vznikla před Klementem solidní skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Smuda, a rozdíl ve skóre zdvojnásobil.

Krátce nato mohl přijít další gól. „Valeček před prázdnou bránou těsně minul. Kdyby proměnil, asi by nebylo co řešit,“ litoval otický kouč Radek Minarčík. No, a tak Slavkov necelou čtvrthodinku před koncem začal klást odpor.

Gavenda nejprve dlouhým pasem našel Rohovského, který snížil na 2:3 ,a o vyrovnání se v devadesáté minutě postaral Hanák. Ten si naběhl na balon z trestného kopu a hlavou zavdal důvod k tomu, aby se body rozdělily.

„V prvním poločase jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Kluci hráli, co měli. Posledních patnáct minut byl náš tým lepší, z čehož vypramenily i dvě branky. Divákům se zápas musel líbit. Derby jak má být,“ popisoval Greipel.

„Rivalita mezi oběma celky šla určitě znát. Po druhém inkasovaném gólu jsme bohužel zkolabovali. Možná je to tím, že stále hledáme optimální sestavu. Mužstvo je přece jenom mladé. Ve Slavkově jsme však přišli o tři body,“ dodal Minarčík.

Slavkov B - Otice 3:3 (1:2)
Branky: 26. Bajgar, 77. Rohovský, 90. Hanák – 14. a 55. Smuda, 44. Valeček

Slavkov B: Klement – Marek, Schneider (70. Gavenda), Hanák, Kvarčák – Binder (48. Šenk), Borunský, Rubý, Bajgar (80. Gilík) – Krumer, Rohovský
Otice: Martin Vitásek – J. Byrtus, Poledník, Gorčica, M. Byrtus – Smuda (56. Kulhavý, 83. Draisaitl), Cupák, Hopp, Dušek – Valeček, Marek Vitásek (70. Lindovský)