Zkraje zápasu zahrozil Cahel, který se objevil ve stoprocentní příležitosti, ovšem společně se Šmajstrlou přehazoval i jeho bránu. Zanedlouho Grajcar trefil z přímáku břevno. Další pokus byl z pohledu domácích však již roven gólu.

Grajcar se znovu pustil do rozehrání standardky, heraltický brankář tento projektil vyrazil k Javorskému, který pohotově dorážel. Hosté ovšem dokázali odpovědět ještě do poločasu. Nejprve z rohu hlavičkoval přesně Piatkevič a nedlouho potom tentýž hráč vyinkasoval přihrávku od Zvardoně a v koncovce nezaváhal.

Velké Heraltice minulý týden udolaly Služovice a ani ve Slavkově nic nenapovídalo tomu, že by o vítězství měly přijít. Zvlášť poté, co ve dvaapadesáté minutě krásnou střelou zvýšil na rozdíl dvou branek Jakub Kotrs.

Hostující středopolař se o cirka pětadvacet minut později nemýlil i ze značky pokutového kopu. Rozhodčí nařídil penaltu za ruku domácího Gilíka, který ovšem nefotbalovým způsobem zabraňoval jasnému gólu. Hlavní arbitr však neměl pro tyto praktiky pochopení a Slavkov musel dohrávat o deseti. Kotrs vzápětí desítku také proměnil.

Posila z Hlavnice byla při chuti a na své konto si připsala i nastřelenou tyč. Dílo Velkých Heraltic dokonal Tesař. Povedenou střelou obhodil Greipla a ustanovil na konečných 1:5, přestože v závěru Piatkevič nikým nehlídán selhal před slavkovskou svatyní a zamířil nad.

„Totální výbuch. Připadalo mi, že někteří hráči toto utkání přišli jen absolvovat. Nikdo to nechtěl vzít do vlastních rukou a nepodařilo se nám navázat na výkon z minulého týdne s Brumovicemi. Velkou roli hrála i nedisciplinovanost. Soupeři jsme doslova darovali tři body,“ soudil hrající trenér domácích Martin Greipel.

„Po vyrovnání jsme převzali dirigentskou taktovku. Musím pochválit hlavního rozhodčího, ale také pomezního, který byl z řad slavkovského mužstva. Při druhém gólu domácího celku odmával dvoumetrový ofsajd,“ přispěl svým názorem kouč hostí Rostislav Štěpán.

Slavkov B - Velké Heraltice 1:5 (1:2)
Branky: 15. Javorský – 27. a 39. Piatkevič, 52. a 77. z pen. J. Kotrs, 85. Tesař

Slavkov: Greipel – Marek, D. Cahel (83. Machel), Krumer, Gilík (59. ČK) – Bajgar, Grajcar, Schneider, Javorský – Gavenda, J. Cahel (A. Klement, 78. Muroň)
Velké Heraltice: Šmajstrla – M. Valchař, M. Štěpán, Ondra, Žurek (80. Rašo) – Zvardoň, J. Kotrs, Čunta, Blažej (78. Gilík) – Piatkevič, Tesař