První vážnější akce zápasu hned skončila gólem. Ve čtrnácté minutě kopaly Heraltice roh. Na krásný centr Korbela si naskočil Borč a hlavou zavěsil. Abychom neopomněli i domácí výběr, musíme vypíchnout šanci Vladimíra Valchaře. Ten z trestného kopu jen těsně minul bránu.

Jinak je sumář úvodní pětačtyřicetiminutovky dovršen. „Soupeř hodně nakopával míče do šestnáctky. My jsme se však na tuto skutečnost dobře připravili a jeho snahu eliminovali,“ vysvětloval litultovický stratég Tomáš Leifert.

Pojďme na druhou půli. Nejprve se v obrovské šanci ocitl Drápal. Tváří v tvář Šmajstrlovi však selhal a poslal míč asi půl metru vedle. Pak se pozvolna dostávali ke slovu i domácí. „Ve druhém poločase to byl z naší strany útok za útokem. Držení míče odhaduji tak 60 ku 40 v náš prospěch,“ konstatoval Štěpán.

Jeho svěřenec Blažej si potom zbytečně přehazoval míč na silnější nohu a promarnil dobrou příležitost. Největší možnost však zahodil střídající Gilík „Na malém vápně dostal míč. Byl zcela sám, ale nedokázal správně zakončit. Jedná se však o našeho dorostence, kterému je teprve šestnáct, což ho částečně omlouvá,“ bránil heraltického fotbalistu jeho kouč.

Litultovice zasadily druhý úder pět minut před koncem. Nádeníček vysunul Lukáše Leiferta, který na hranici velkého vápna obehrál jednoho z protihráčů a prostřelil domácího gólmana. Tímto momentem je výčet toho nejdůležitějšího uzavřen.

„Myslím si, že je to jednoduché. Když nedáte gól, nemůžete pomýšlet na vítězství. Chyběli nám sice dva fotbalisté základní sestavy, ale výhra litultovického mužstva je zasloužená,“ přiznal Rostislav Štěpán.

„Jeli jsme na horkou půdu. Nyní už kolem Litultovic nikoho bližšího nemáme, takže šlo vlastně o derby. Soupeři chyběl René Štěpán, čehož jsme využili. Vystřídal jsem i dva naše útočníky, čímž se mi v závěru podařilo změnit rytmus hry,“ dodal hostující kouč Tomáš Leifert.

Velké Heraltice - Litultovice 0:2 (0:1)
Branky: 14. Borč, 85. L. Leifert

Heraltice: Šmajstrla – Tesař, M. Štěpán, Ondra (49. Kačeriak), Piatkevič – Žurek, V. Valchař, M. Valchař, Bartusek – Vojáček (56. Vlček), Blažej (80. Gilík)
Litultovice: Steiner – Nádeníček, L. Haas, Bělaška, Doležel – A. Haas, Borč, Drápal (60. Šumbera), L. Leifert – Korbel (76. Dörrer), Vaculík (55. Honig)

(dus)