Jednoznačně rozhodoval úvod. Už ve třetí minutě nastartoval Piatkevič Tesaře a druhý jmenovaný zavěsil. Záhy se pro změnu procpal do vápna Zvardoň a hostujícímu mužstvu se zhroutil svět. Domácí dále udržovali střeleckou náladu a brankář Krištof byl neustále v permanenci.

S jednatřicátou minutou lovil míč ze své sítě potřetí. Martin Valchař vypálil a jeden z bránících balon tečoval do vlastní brány. „První tři branky jsme soupeři doslova darovali,“ komentoval vedoucí mužstva Bělé Břetislav Ballarin, jenž podrobil kritice i rozhodčí:

„Neuznali nám jasný gól a našim hráčům zamávali neoprávněně ofsajd. Celkově nechápu, proč zápasy Bělé jezdí pískat sudí například ze vzdáleného Rohova. Rozhodčí se pod našimi výsledky také podepsali. Připadá mi to, jako by nás v okresním přeboru nechtěli.“

Abychom dokončili výčet prvního poločasu, zmiňme se ještě, že Piatkevič osm minut před přestávkou zvyšoval na 4:0 a o sto dvacet minut nato jedinou trefu obstaral Ohřál. Domácí měli i jiné příležitosti. Pod heraltickou výhrou byl nejvíce čitelný rukopis Jiřího Piatkeviče, který přidal dva góly a zaznamenal hattrick.

Poslední sedmou trefu zařídil Vladimír Valchař.

„Rozhodující byly naše dva rychlé góly. Bělá se po nich totálně položila a úplně se nám poddala,“ podotýkal trenér Velkých Heraltic Rostislav Štěpán. „Vyrobíme fatální chyby a třeba Ohřál měl i vyloženou možnost ke skórování. Když tohle neproměníme, nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ vysvětloval Břetislav Ballarin.

Velké Heraltice - Bělá 7:1 (4:1)
Branky: 3. Tesař, 6. Zvardoň, 31. M. Valchař, 37., 52. a 86. Piatkevič, 55. V. Valchař – 39. Ohřál

Velké Heraltice: Šmajstrla – Čunta, M. Štěpán (60. Gilík), Kotrs, V. Valchař – Kocián (50. Vlček), Piatkevič, M. Valchař, Zvardoň – Tesař, Kačeriak
Bělá: V. Krištof – Vybrančík, A. Hiltavský, K. Boček, J. Boček – Ohřál, Martin Horný, Papšík (28. Krupa), Bartusek – Miloš Horný, Vyhlas (59. P. Horný)

Petr Dušek