Přitom již ve třetí minutě jejich pozornost upoutal nejlepší střelec Žimrovic a celého okresního přeboru Michal Martínek. Šmajstrla však jeho střelu vytěsnil na roh. Další šanci si vypracovali domácí. Oblouček z dílny Jakuba Kotrse ovšem přistál jen na břevně.

V závěru heraltičtí borci kopali trestňák, ale Tomčík se proti němu vyznamenal. Po první půli tedy nerozhodně 0:0.

Krátce po změně stran rozvlnil síť Pavel Škrobánek. Tomuto počinu však nepřál pomezní, který předtím viděl ofsajd. Vzápětí se v obrovské příležitosti ocitl Martínek. Z pěti metrů však nedokázal zamířit přesně. Iniciativu hry poté převzaly Velké Heraltice a málem „upekly“ první branky.

Možná největší šanci celého zápasu si vytvořil Tesař. Postupoval sám, ovšem jeho úmysl vystihl Tomčík. Žimrovický gólman byl v pohotovosti i o chvíli později. „Piatkevič si udělal jednoho, pak i druhého obránce. Obešel i brankáře, ale balon už do sítě neusměrnil,“ vracel se k inkriminovanému okamžiku trenér domácího výběru Rostislav Štěpán.

No, a když se netrefil ani Lukáš Římský, byla na pořadu bezbranková remíza. „Fotbal nebyl špatný. Chtělo to jen proměňovat naše šance. Škoda, že se nedokázali prosadit útočníci Tesař s Piatkevičem. Z pohledu brankových příležitostí jsme asi byli lepší,“ komentoval dále Rostislav Štěpán.

„Vyrovnaný zápas. Myslím si, že remíza odpovídala průběhu a je spravedlivá,“ přidal pár postřehů jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž.

Velké Heraltice - Žimrovice 0:0

Velké Heraltice: Šmajstrla – M. Valchař, M. Štěpán, Ondra (55. Gilík), Čunta – Zvardoň, Kačeriak, J. Kotrs, Blažej (80. Rašo) – Tesař, Piatkevič
Žimrovice: Tomčík – Heider, K. Škrobánek, Vícha, Gajdoš – Martinák (58. Hendrych), Šustek (65. L. Římský), Péter, P. Škrobánek – Martínek, Melecký

Petr Dušek