Jestliže se budeme bavit o úvodním dějství, tak především o Kylešovicích. Už ve třetí minutě propadli domácí stopeři a Přibyla otevřel skóre. Zanedlouho prošel Jelenek až k brankové čáře, přihrál pod sebe Mužíkovi, který navýšil vedení svého celku.

Trenér domácích Rostislav Štěpán ale poněkud polemizoval nad regulérnosti druhého kylešovického zásahu. „Mám za to, že této situaci předcházel ofsajd. Okresní fotbalový svaz by měl na utkání delegovat trojici rozhodčích. Sudích je sice málo, ale pokud budou pomezní z lidu, úroveň celé soutěže půjde dolů.

Musíme vzít v potaz, že nyní minimálně polovina okresního přeboru může konkurovat týmům I. B třídy a nejspíš by si zasluhovala větší pozornost,“ konstatoval.

Kouč Kylešovic Jaroslav Narovec také připojil svůj názor: „Podle mého byla druhá situace v pořádku. Spornější mohla být, když už, ta první. Každopádně okresní přebor se dlouhodobě prezentuje vysokou sportovní úrovní a na nedostatek rozhodčích vyloženě doplácí. Hlavní arbitr také nepodal kvalitní výkon a pěkný zápas oboustranně kazil.“

Velké Heraltice si vytvářely šance díky Piatkevičovi, ovšem o snížení se v osmačtyřicáté minutě postaral Vladimír Valchař. Vyrovnání zařídil pár minut nato Tesař. Heraltičtí i hosté se hnali do útočení, ale bez gólového vyjádření, takže zůstalo u remízy 2:2.

„Do třicáté minuty byly lepším mužstvem Kylešovice. Pak jsme se však dostali do hry i my. Hrál se pohledný fotbal,“ komentoval Rostislav Štěpán. „Mohli jsme i vyhrát, jenže v druhém poločase Přibyla hlavou netrefil odkrytou bránu. Remíza je však zasloužená,“ zhodnotil Jaroslav Narovec.

Velké Heraltice - Kylešovice 2:2 (0:2)
Branky: 48. V. Valchař, 55. Tesař – 3. Přibyla, 8. Mužík

Velké Heraltic: Šmajstrla – Tesař, M. Štěpán, M. Valchař, V. Valchař – Zvardoň, J. Kotrs (57. Blažej), Kačeriak (80. Hubáček), Piatkevič, Žurek – Kocián
Kylešovice: Kubánek – Philipp, Utěšený, Führich, Škrobánek – Přibyla (77. Fruncek), M. Anděl, Čavera, Rončka – Jelenek, Mužík

Petr Dušek