„Začátek utkání byl poměrně nervózní,“ přiznal trenér domácích Michal Janík. I přesto měl jeho tým více ze hry. Velmi nebezpečnými střelami se prezentovali Boháč s Kociánem. Těsně před odchodem do kabin to však vyšlo. Boháč znamenitě potáhl míč, načež jej přistrčil do vápna Kubinákovi, který do protipohybu Snášela rozepsal gólový účet zápasu.

Zkraje druhé půle to už bylo dokonce o dva góly. Boháče faulovala hostující obrana a sám postižený desítku proměnil. Vítkovští se ale nevzdávali a něco málo po půlhodině hry vymyslel Jan Špok skvělý centr pro Malaníka, jenž se v zakončení nemýlil.

Nebyly ukrojeny ani dvě další minuty hrací doby, když podobným způsobem jako před ním Jan Špok našel Dubový tentokrát Karla Špoka a začínalo se znova. Brankové hody ve Vřesině pokračovaly a vedení na stranu Janíkových svěřenců překlonil Boček, který mířil přesně z otočky. Konečnou podobu skóre vtiskl v osmasedmdesáté minutě střídající Malůšek.

Vítkovský Byrtus trestuhodně zakopl míč do autu. Než se hosté stačili rozkoukat, přihrál Kocián již zmíněnému Malůškovi a bylo rozhodnuto.

Vřesina měla i další brankové příležitosti, ale nic podstatného se už nestalo. „Od dvacáté minuty jsme získali převahu ve středu pole. Větším pohybem a díky našim technicky dobře vybaveným hráčům jsme činili soupeři problémy,“ posuzoval Michal Janík.

Asistent trenéra Vítkova Josef Jakubec hodnotil utkání slovy: „Domácí byli bojovnější, důraznější v soubojích a náš celek se připravil o dobrý výsledek zbytečnými chybami. Ze základu nám chyběli asi tři hráči, proto doufám, že příště to bude lepší.“

Vřesina - Vítkov 4:2 (1:0)
Branky: 40. Kubinák, 56. z pen. Boháč, 66. Boček, 78. Malůšek – 63. Malaník, 65. K. Špok

Vřesina: Lampart – O. Kocián, Čech, Koval, Vitásek – Kubinák (60. Malůšek), Drozd (86. Kocur), Hahn (82. Škroch), Boček – V. Kocián, Boháč
Vítkov: Snášel – Jan Špok, Hanuš, Dubový, Jaromír Špok – Byrtus, Ambrož (56. K. Špok), Černín, Drimaj (46. Malaník) – Vymazal, Modelský (65. Řehulka)

Petr Dušek