První branku už ve druhé minutě zařídilo žimrovické útočné duo. Wiweger nanacentroval, Wicha si nepohlídal nabíhajícího Rusňáka, jenž se nemýlil. Forvard domácího výběru se objevil v ještě jedné vyložené šanci. Tváří v tvář Mikulovi však selhal.

Gólem neskončil ani pokus Pavla Škrobánka. Jedinou vážnější možnost hostí měl na hlavě Hasala, jenže z malého vápna zamířil mimo.

Po přestávce se hlásili o slovo znovu hosté. Dvakrát Kuric a ani Kirchner z obdobné pozice jako předtím Hasala ale nezacílili přesně. To se nepovedlo ani žimrovickému Wiwegerovi. Až Kyška ve čtyřiašedesáté minutě dorazil střelu Šustka, když budišovská obrana naprosto zaspala.

Trošku paradoxně se záhy ze hřiště musel spakovat Eller, který podruhé fauloval za žlutou. Přesilovku hosté nevyužili, ba co víc, ještě dvakrát inkasovali. Góly stříleli Rusňák s Martínkem, a přestože Aleš Levák s Kirchnerem mohli alespoň snížit, Budišov dostal solidně naloženo.

„Naše výhra je spravedlivá. Hosté hráli přesilovku, ale do soustavného tlaku se nedostali,“ měl za to jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž. „Herně se jednalo o vyrovnaný zápas. Rozdíl byl v tom, že jsme neproměnili šance. Bohužel jsme dopláceli na fatální chyby v obraně,“ lomil rukama vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Žimrovice - Budišov nad Budišovkou 4:0 (1:0)
Branky: 2. a 67. Rusňák, 64. Kyška, 84. Martínek

Žimrovice: Bareš – M. Kříž, Vícha, Gajdoš, Heider – Bartusek (56. Kyška), Šustek, Eller (65. ČK), P. Škrobánek – Rusňák (78. Hertel), Wiweger (62. Martínek)
Budišov nad Budišovkou: Mikula – Wicha, Dvořák, Hasala, Botek – Marek, Vondrouš, Kuric – A. Levák, Kirchner, Hudeček

Petr Dušek