Sobotní galapředstavení odstartoval Šafarčík. Přetlačil žimrovického brankáře Tomčíka a hosté vedli. Zanedlouho se do vápna prosadil Martin Staníček, vystřelil a odražený míč loboval do brány Thiemel – 0:2.

Domácí však v žádném případě neskládali zbraně. Ba naopak. Krátce po půlhodině hry do skóre promluvil nejlepší střelec okresního přeboru Michal Martínek. Ve dvaačtyřicáté minutě zahrál ve vápně rukou Kurzica a pískala se penalta. Exekuci vzal na sebe kdo jiný než Martínek a vyrovnal.

Připadala vám první půle nudná? Tak si poslechněte výčet té druhé. Nejprve zafungovala spolupráce Chřibka s Bartoškem a druhý jmenovaný si v koncovce poradil gólově.

Chvíli poté si rozhodčí všimli v pokutovém území Žimrovic faulu na pronikajícího Staníčka, ale nařízenou desítku Chřibek v gól nepřetavil. „Kdybychom se trefili, asi bychom zápas dovedli do vítězného konce,“ mínil asistent trenéra hostujícího mužstva Stanislav Fiala.

V dvaasedmdesáté minutě totiž napřáhl ke střele z dobrých pětadvaceti metrů Šustek a začínalo se znova. Jen dvě minuty nato zkompletoval hattrick Martínek. Vzápětí si tentýž hráč vytvořil stoprocentní šanci, ale nedal.

Potom domácí sípěli vzteky, když byl střídající Kyška podražen v šestnáctce. „Obránce zcela evidentně fauloval. Píšťalka hlavního sudího však zůstala němá,“ krčil rameny jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž. „Žimrovické mužstvo se dožadovalo penalty oprávněně,“ přiznal Fiala.

Kopec smůly si domácí definitivně vybrali v jednadevadesáté minutě, kdy Thiemel poslal svůj přímák rovnou do šibenice. Utkání tedy dospělo k nerozhodnému výsledku 4:4.

„Pro nás to byl smolný zápas. Vytvářeli jsme si šance. Bohužel závěr nám i za přispění rozhodčího nevyšel,“ podotkl Radek Kříž. „Z tohoto utkání jsme měli velký strach. Náš tým totiž trápily problémy se sestavou. Pokud to mám zhodnotit, remíza je spravedlivá,“ uzavřel Stanislav Fiala.

Žimrovice - Malé Hoštice 4:4 (2:2)
Branky: 32., 42. z pen. a 74. Martínek, 72. Šustek – 11. Šafarčík, 20. a 90+1. Thiemel, 58. Bartošek

Žimrovice: Tomčík – Gajdoš, Vícha (80. Martinák), K. Škrobánek, Heider – Hoferek, Řimský, Šustek, P. Škrobánek (71. Eller) – Martínek, Rusňák (88. Kyška)
Malé Hoštice: Čubok – Kania, Kašný, Kurzica, Harasim (38. Bartošek) – Mlýnek, Thiemel, Šafarčík, Chřibek – M. Staníček, M. Malohlava (77. Wiltch)