On sám tuto variantu ale popírá. „Nikdo se se mnou o tom nebavil. Jsem šest let mimo opavský fotbal a vracet se nehodlám. Nemám ambice dělat na profi úrovni. Už jsem si těch stresů užil dost. Fotbalem se chci bavit,“ řekl Deníku Oldřich Jakubek.

„Je mi líto, že Opava spadla. Příliš utkání jsem neviděl, a tak se nechci pouštět do žádných rozborů. Každopádně je mi líto také Pavla Hadamczika. Vím, jaké je to pracovat permanentně pod tlakem a jak se táhle práce dělá těžce. Máte na krku velký nápor, a když se vám něco nepovede, těžce to vysvětlujete,“ poznamenal Oldřich Jakubek, který Opavě velel i v době, když hrála první ligu.

„Jsem ale ochoten s něčím malým pomoci,“ řekl Jakubek. „Já si svoje také prožil, člověk tak získal řadu zkušeností,“ doplnil člověk, který pracoval v Jakubčovicích, se kterými postupoval z divize až do druhé ligy. Následně také ve Fulneku. „Ve Fulneku řada věcí nefungovala, ale také zajímavá zkušenost,“ pousmál se s odstupem času Oldřich Jakubek.

V současné době není v žádném subjektu smluvně vázán. „Pomáhám okrajově v Opavě 2004 a také částečně ještě ve Fulneku, spíše ale na bázi poradenství,“ řekl Jakubek. „Práce v nižších soutěžích je o něčem jiném než ve vrcholové kopané,“ dodal.

Krom toho se ale věnuje také mládežnickému fotbalu. Mimo jiné je zaangažován v projektech ČMFS Grassroots a také v komisích mládeží. V pátek startuje velký fotbalový svátek mistrovství světa, který si rozhodně nechce nechat Oldřich Jakubek ujít. „Tentokrát ale jen u televize. Jsem zvědavý, jak se pořadatelé poperou s organizací, každopádně očekávám dobrý fotbal,“ podotkl Oldřich Jakubek.

A komu bude fandit? „Slovensku a evropským týmům,“ uzavřel krátké povídání bývalý šéf Slezského FC.