Na konci podzimu převzal mužstvo po sérii nelichotivých výsledků Jaroslav Samson a nejtěsnějším možným rozdílem s ním ihned zvítězil v Pusté Polomi. Následoval sice domácí debakl 0:6 s Čeladnou, ale i tak je nejdůležitější, aby Samson přes zimu co nejlépe vyladil formu svých svěřenců.

„Nepřísluší mi nějakým způsobem hodnotit podzim, jelikož jsem z pozice hlavního trenéra vedl tým jen ve dvou posledních zápasech. Každopádně kluky znám. V minulosti jsem asistoval Miroslavu Mikolajskému. Pak jsem musel načas skončit a teď se vracím,“ rozhovořil se nový kormidelník oldřišovské eskadry.

Ten si rovněž myslí, že potenciál Oldřišova je úplně někde jinde než na průběžně třinácté příčce tabulky. „Podle mého názoru je v silách našeho současného mužstva hrát do osmého místa. Rádi bychom zopakovali výsledky z uplynulého ročníku, kdy jsme v rámci krajského přeboru skončili jako nejlepší celek z Opavska.

Důležitá je rozsáhlá základna. Chceme také zkvalitnit naše béčko, aby se mu vydařil postup do okresního přeboru,“ uvedl Jaroslav Samson.

V bojích na přestupovém trhu Oldřišov nejspíš nebude zas až tak aktivní. „V tuto chvíli hodláme vycházet ze stávajícího kádru. Ten nyní bude zahrnovat pětadvacet hráčů. Jejich počet se před začátkem soustředění o pět sníží,“ vysvětlil oldřišovský stratég a dodal:

„Momentálně jednáme o prodloužení spolupráce s Michalem Rádkem a Michalem Ballarinem. Je pravda, že by se nám do ofenzívy hodil jeden typický útočník.“

Poslední věty Jaroslava Samsona se zabývaly plánem zimní přípravy. „Odstartovala 15. ledna. Postupně se utkáme s Petřkovicemi, Kylešovicemi a Jakartovicemi. Mezi šestadvacátým a osmadvacátým únorem proběhne soustředění v Bruntále. Na něm změříme síly s místní Olympií. Po návratu na nás čekají Kobeřice.

Generálkou před startem jarní části sezony se dvanáctého března stane duel se Slavojem Bruntál,“ zakončil.

Petr Dušek