Úvod utkání byl z obou stran opatrný a poměrně vyrovnaný. Hosté domácí přehrávali mírně ve středu hřiště. Pramenilo to z jejich vyšší agresivity při napadání a kombinačních schopnostech.

Diváci viděli po dvou vyložených šancích na obou stranách hřiště. V 15. minutě nastřelil Frýdlant břevno domácí branky. Na druhé straně postupoval sám na branku Wicha, ale v poslední chvíli špatně vyhodnotil situaci a místo střely volil přihrávku.

Druhá šance domácích na otevření skóre přišla po ráně Pardyho. Gólmanovi hostí vypadl míč z náruče, ale dobíhající domácí hráči jej nedokázali usměrnit do branky.

Také po změně stran nabídla obě mužstva divákům dramatickou podívanou. Za delší konec přitom tahali hosté, kteří šli v 54. minutě do vedení. Oldřišovská obrana mírně zaváhala, šikovní útočníci Frýdlantu si mezi sebou rychle vyměnili balon a následovalo pěkné přehození domácího brankáře Běláka.

V 68. minutě to bylo po podobné situaci již 0:2. Hosté opět předvedli rychlou akci, kterou zakončili razantní střelou kolem vybíhajícího Běláka. Domácí ale nehodili flintu do žita a hned o minutu později snížili. Hartoš rozehrál přímý kop, v pokutovém území vyskočil nejvýše nabíhající Jan Žídek, který mířil hlavou přesně pod břevno.

Domácí mohli poté dokonce vyrovnat, ale Lokoč trefil pouze zkoprnělého gólmana hostí, který stínoval na brankové čáře a o několik minut později po střele V. Jadrného vykopávali hosté míč mířící do opuštěné svatyně. Rozhodnutí tak přinesla až 90. minuta. Jeden z hostujících hráčů po samostatné akci prostřelil Běláka a upravil na konečných 1:3.

„Hosté byli tentokráte lepší a zaslouženě si odvážejí tři body. Citelně nám chyběl Šamárek, který za vyloučení v minulém zápase inkasovat stopku na tři utkání,“ smutnil po závěrečném hvizdu trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský.

Oldřišov – Frýdlant nad Ostravicí 1:3 (0:0)
Branky: J. Židek - Oborný, Mandičák, Žáček
Sestava Oldřišova: Bělák – Lokoč, Jan Žídek, Pardy, Hahn – Blahetka (85. Novák), Hartoš, Ulička, V. Jadrný – Wicha (62. M. Jadrný), Patrik Žídek

(sel)

Tabulka Krajského přeboru po 5. kole.