Oldřišov v důležitém duelu zvítězil

Oldřišov - Fotbalisté Oldřišova narazili v dalším kole krajského přeboru na tým Lískovce. Domácí pro ně velmi důležitý duel zvládli a připsali si na své konto povinné tři body.

22.10.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

O důležitosti duelu nejlépe svědčil obrázek první půle. V té byli domácí nervózní a dle toho také vypadala jejich hra. Zápas se odehrával především mezi oběma šestnáctkami a z obou stran byla k vidění celá řada nepřesností.

Domácí se v prvním dějství dostali do jediné pořádné šance, ale Pardy hlavičkoval vedle branky, a tutovku tak zazdil. Hosté ale byli také blízko vstřelení branky. Po samostatném úniku střílel jeden z hráčů Lískovce do tyče. Protože gól nepadl, odešla obě mužstva do šaten za stavu 0:0.

Po změně stran zvýšili domácí tempo, a především zpřesnili kombinace. To přineslo také kýžené ovoce v podobě branek. V 62. minutě po akci Wichy tečoval míč před brankářem hostí Pardy a bylo to 1:0. Hned o minutu později přihrál Ulička Šamárkovi, který obešel obránce hostí a pěknou střelou mezi nohy gólmana Lískovce zvýšil na 2:0.

Oldřišov i nadále hostující tým válcoval. V 69. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Jan Žídek a hostující brankář lovil ze své sítě míč potřetí. Lískovec již pouze v 87. minutě snížil, když centrovaný míč před vybíhajícím Hlaváčkem srazil Myšinský chvatem z bojových umění za jeho záda.

Oldřišov již však své vedení bez větších problémů udržel. „Jsme se ziskem tří bodů spokojen. Za druhý poločas si je zasloužíme,“ hodnotil utkání kouč Oldřišova Miroslav Mikolajský.

Oldřišov - Lískovec 3:1 (0:0)
Branky: Šamarek, Pardy, J. Žídek – L. Myšinský
Sestava Oldřišova: Hlaváček – Urban, J. Žídek, Hartoš, Lokoč – Wicha, Ulička, Pardy, V. Jadrný – P. Žídek (75. Hahn), Šamárek (83. Blahetka)

(sel)

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Milan Kolář
1

Soud zprostil Milana Koláře obžaloby

Sloup dopadl do pruhu ve směru do Hlučína. V té chvíli tudy naštěstí neprojíždělo žádné vozidlo.
6

Na frekventovanou silnici se zřítil sloup veřejného osvětlení

Nehoda u Chuchelné: nejspíše šlo o sebevraždu

Třiapadesátiletá žena se stala obětí dopravní nehody, k níž ve středu došlo na úseku silnice mezi Chuchelnou a Strahovicemi.

Opavsko rozezněly koledy

Celkem na třinácti místech Opavska se ve středu úderem osmnácté hodiny rozezněly tradiční vánoční koledy.

Deník nám fandí: MFK Kravaře přípravky a mladší žáci

Redakce bude zveřejňovat od pondělka 13. listopadu v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.