Hosté, jejichž cílem pro nadcházející soutěžní ročník je jednoznačně záchrana, vstoupili do úvodního duelu fotbalového podzimu poněkud zakřiknutě. Domácí měli v prvních minutách více ze hry, ale své šance nedokázali využít, a také proto od 8. minuty prohrávali.

Obraně Petřkovic utekl Patrik Žídek, který po rychlém protiútoku obstřelil vybíhajícího brankáře domácích a Oldřišov vedl 0:1. Domácím se podařilo srovnat již ve 12. minutě.

Po centru z levé strany hřiště proletěl míč až na zadní tyč, kde oldřišovská obrana nepokryla jednoho z domácích forvardů a ten hlavou srovnal na 1:1. Ve 38. minutě šli hosté opět do vedení po samostatné akci Šamárka. Ten udělal z domácích obránců doslova statisty. Po oběhnutí tří hráčů prostřelil vybíhajícího brankáře Petřkovic a bylo to 1:2.

Vedení ale hosté do přestávky neudrželi. Ve 45. minutě zahrál jeden z oldřišovských hráčů před pokutovým územím rukou a byla z toho zajímavá standardní situace. Střelu letící na branku tečoval Broulík, který ještě loni válel v dresu Dolního Benešova, a ta skončila za zády nešťastného brankáře Anděla, který na ni již nestačil zareagovat.

Po změně stran byli hosté lepším týmem na trávníku a domácí téměř k ničemu nepustili. Oldřišov si vypracoval několik slibných příležitostí, ale ty nedokázal ke své smůle proměnit. Rozhodnutí tak padlo v 76. minutě. Po pěkné akci a rychlé kombinaci na jeden dotek zvýšili domácí střelou do odkryté branky na 3:2.

Hosté pak usilovali o vyrovnání, ale jejich snaha k úspěchu nevedla. V nastaveném čase rozehrával Oldřišov rohový kop, na jehož zakončení si naběhl také brankář Anděl. Domácí se ale dostali do rychlého brejku, který zakončila střela do prázdné branky.

Ta stanovila skóre na konečných 4:2 ve prospěch Petřkovic. „Nehráli jsme špatně, a proto je škoda, že se nám nepodařilo získat alespoň bod,“ pravil poněkud zklamaně trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský.

Petřkovice – Oldřišov 4:2 (2:2)
Branky: Olbort, Broulík, Kašický, Vítkovský – Žídek, Šamarek
Sestava Oldřišova: Anděl – Lokoč, J. Žídek, Pardy, Urban – Blahetka, P. Žídek, Ulička, Vícha (56. Bitomský) – V Jadrný (86. Hahn), Šamárek

(sel)