Zakopaný pes ale nebyl v penaltové ruletě. Svěřenci trenérů Jaroslava Gürtlera a Jiřího Berouska pohořeli na špatné koncovce. „Hlavně ve druhém poločase jsme spálili řadu šancí, snad na dva zápasy,“ kroutil hlavou Jiří Berousek.

„Tento neduh nás trápí od začátku sezony,“ doplnil vzápětí.

Hlučín chtěl v Hulíně uspět, jenže ze startu prvního poločasu inkasoval branku. „Opět jsme se nevyvarovali individuální chyby. Domácí nás za ni tvrdě potrestali, docela dlouho nám trvalo, než jsme se z této branky otřepali,“ přiznal asistent Jaroslava Gürtlera.

„V jednom případě nás od gólu zachránila ještě tyčka,“ dodal Berousek.

Ve druhém poločase vsadili hosté vše na ofenzivu. „Chtěli jsme s výsledkem co nejrychleji něco udělat, do hry šel i Milutinovič, bohužel ani z vyložených šancí se nám nepodařilo vstřelit gól, když už vyrovnání viselo na vlásku, přišla snad třetí střela domácích v zápase a my jsme prohrávali 2:0,“ pokrčil rameny jeden z hlučínských trenérů.

Ani za tohoto stavu Slezané nepolevili ve svém náporu. Rána Mareše znamenala snížení na 2:1. „Ukázková střela, troufnu si říci, gól roku,“ pousmál se Berousek. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, autorem branky byl znovu Mareš, který proměnil penaltu nařízenou za ruku jednoho z hulínských obránců. „Utkání dospělo k pokutovým kopům, a ty už jsou loterií. Bohužel v nich se od nás odvrátilo štěstí,“ smutnil Berousek.

V páté sérii na hlučínské straně neuspěl ten nejzkušenější Petr Bogdaň. „Pohár pro nás skončil. Musíme se soustředit na druhou ligu a co nejdříve se zvednout, v hráčích potenciál je,“ uzavřel Jiří Berousek.

„Hlučín mě svým výkonem zklamal. Dal jsem šanci hráčům širšího kádru. Když jsme vedli 2:0, tak už jsme se všichni viděli v dalším kole. Hosty nakopl neuvěřitelný gól a nakonec ještě srovnali. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí,“ řekl domácí trenér Josef Pospíšil.

Hulín – Hlučín 2:2 (1:0), na pokutové kopy 5:4
Branky: 7. Číhal, 76. Otruba, rozhodující pokutový kop Ševela. – 83. a 85. Mareš
Hlučín: Hampel - Kindl (55. Milutinovič), Bogdaň, Hejčík (80. Cousens), Mareš – Zahálka, Vaněk (55. Nuc), Mozol, Bartošák – Schulmeister, Gulajev