Opava vstoupila do utkání vlažně a úvodní půlhodina patřila Karviné. Ve 12. minutě kopali domácí trestný kop. Milosavljev našel přesně hlavu Bolfa a ostřílený matador nikým nekrytý nedal Novákovi šanci – 1:0.

Opavští se probouzeli pomalu, nicméně ve 22. minutě poprvé zahrozili. Po centru Partyše si vyskočil na balon Horka a Paleček vytahoval míč s obtížemi na rohový kop. O sedm minut později mohla jít Opava do brejku, jenomže Partyš nepochopitelně celou akci zabrzdil a hodil Mrázkovi balon na paty.

Ve 32. minutě totálně zaspala hostující obrana. Milosavljev nejdříve netrefil skákající balon, jenomže zadáci Slezského FC vůbec nezareagovali, Chovanec srbskému záložníkovi v klidu míč předložil znovu a Karviná vedla už o dvě branky. Odpověď Opavy ale na sebe nechala dlouho čekat. Partyš kopl roh na přední tyč a Cigánek hlavou vrátil Mazurově výběru naději.

A v hostujícím sektoru mohlo být i veseleji. Radzinevicius potáhl balon, zbavil se obránce, nahrál Mrázkovi, jehož ráně chyběly centimetry.

Pro druhý poločas sáhl trenér Mazura ke změně v sestavě - Horku vystřídal Formánek.

Ve 49. minutě Ficek nahrál Milosavljevovi, který vyškolil Rišku, následně i Nováka a Karviná vedla znovu o dvě branky. V 52. minutě spadl ochotně ve vápně po zákroku Motyčky Partyš a kopala se penalta. K míči se postavil Čáp, ale kopl ji hrozně, Paleček míč vyrazil. Opavskému bekovi očividně karvinská půda nesedí - v sezoně, kdy Slezský FC spadl, zkušený obránce zde penaltu také nedal.

Hned nato, podnikla Karviná rychlý brejk a Vladan Milosavljev efektně obstřelil Nováka – 4:1, a bylo po zápase. Vedení domácích mohlo být i vyšší, ale Chovance vychytal v jasné tutovce brankář Novák. A penalty se dočkala i Karviná. Po ruce Schaffartzika ji kopal Mišinský, bohužel pro domácí branku přestřelil.

„Na začátku druhého poločasu jsme dostali zbytečnou branku. Chvíli na to jsme mohli s výsledkem ještě něco udělat, ale zahodili jsme penaltu,“ uvedl trenér Opavy Josef Mazura. Na otázku jak moc chyběl Lumír Sedláček, zkušený kouč odpověděl: „Nevím, zda nám chyběl citelně, ale hráči, kteří ho měli nahradit, ho nenahradili.“

Karviná – Opava 4:1 (1:1)
Branky: 12. Bolf, 31. Milosavljev, 49. Milosavljev, 55. Milosavljev - 33. Cigánek. Rozhodčí: Býma – Tacina, Lakomý. Žluté karty: Motyčka – Vyskočil, Radzinevicius. Diváci: 1487

Karviná: Paleček – Cverna, Bolf (73. Mišinský), Motyčka (60. Jursa), Knötig – Ficek, Gonda (63. Bartošák), Hrtánek, Ciku, Milosavljev – Chovanec. Trenér Karel Kula
Opava: Novák – Riška, Cigánek, Horka (46. Formánek), Čáp – Partyš, Wirth, Křeček, Vyskočil (56. Schaffartzik) – Mrázek, Radzinevicius 70. Halaška). Trenér Josef Mazura