„Zatím mám tady z toho dobrý pocit. V kabině se tvoří dobrá parta. Panuje klidná atmosféra, jen mě mrzí, že součástí týmu není Jarda Kolínek. Vždycky jsem si přál se s ním v jednom týmu zahrát,“ svěřuje se se svými dojmy záložník, který v sedmnácti letech vyrazil z Městských sadů na ostravské Bazaly.

Ondřej Ficek není milovník zimních běhů a ke kondičnímu soustředění v Horní Bečvě vzhlížel s respektem. „Zvládl jsem to, sice samé běhání, ale šlo to. V Karviné jsme většinou dopoledne běhali a odpoledne trénovali už na hřišti s balonem,“ usmál se postavou malý fotbalista.

V dobách nedávných Ondřeje Ficka trápila zranění, nejdříve to byly problémy s kolenem a poté opavského odchovance zradilo rameno, v obou případech musel na operaci a jeho kariéra dostala nečekanou brzdu. „Už jsem v pořádku, i když rameno občas bolí. Chci se fotbalem znovu bavit, mít z něho radost,“ zdůrazňuje Ondřej Ficek a vzápětí svou odpověď ještě více rozvádí.

„Chci nejen pravidelně hrát, ale podávat i dobré výkony. Mým cílem je hrát ligu,“ říká odhodlaně hráč, který má na svém kontě čtyři prvoligové starty v dresu ostravského Baníku. Opavský odchovanec se už těší na svůj debut před domácím publikem. „Opavští fanoušci jsou vyhlášení, nejlepší ve druhé lize. Hrát na domácím stadionu je vždy zážitek,“ míní Ondřej Ficek.

Ve středu hrají Slezané v polské Nowe Rudě s aktuálně vedoucím týmem polské Ekstraklasy Śląskem Wrocław. „Je to sice příprava, ale pro nás i fanoušky prestižní utkání. Budeme hrát proti nejlepšímu polskému týmu, věřím, že nezklameme,“ vzhlíží k středečnímu duelu čerstvá posila Slezského FC.

Mazurův výběr má zatím za sebou dva přípravné duely, Ficek v obou odehrál poločas. „Hrál jsem na totožném místě. Proti Třinci to bylo lepší, hodně pomohlo, že ve středu zálohy hrál Lumír Sedláček, který tomu dal myšlenku,“ uzavřel Ondřej Ficek.