Opavské akcie na postup do první ligy se po sobotním derby s Hlučínem vyšplhaly opět hodně vysoko. Naopak hosté visí nad třetiligovou propastí.

Slezský FC začal sobotní derby s Hlučínem výborně. První poločas se hrál zcela podle opavských not. V 6. minutě započal ofenzivu domácích střelou do protihráče Barteska. Vzápětí přišel centr Kozáka a hlavička Halašky, která ale neměla patřičnou razanci, a Kosmál ji zkrotil ve své náruči.

Opavští svého soupeře stále více svírali do kleští. Zapletalovu ránu ještě srazil Štýbar, avšak ve 23. minutě ochozy poprvé explodovaly. Partyšovu ránu tečoval za záda Kosmála z ofsajdové pozice opavský kapitán Jaroslav Kolínek – 1:0, to ale nebylo vše.

Ve 26. vystřelil Štýbar na vlastního brankáře, ten stál mimo šestnáctku, míč, vyrazil rukou a oprávněně uviděl červenou kartu. Opava přesilovku bleskurychle využila. Víšek z trestného učebnicově zvýšil na 2:0. Od tohoto okamžiku existovalo na trávníku pouze jedno mužstvo – to domácí.

Ve druhém poločase byl opavský brankář Novák téměř bez práce, nic na tom nezměnil ani příchod rychlonohého Koubka, to už ale hosté prohrávali 4:0. Třetí gól vstřelil po rohu Víška Švach a čtvrtý pak z penalty Mezlíka. Ta byla nařízena za faul smolaře zápasu Štýbara na Halašku. Opava dál kontrolovala hru a diváci se bavili. Další šance Partyše a Halašky ale již gólem neskočily. Slezský FC vyhrál 4:0 a po zaváhání Slovácka a Příbrami se opět ocitl na druhém postupovém místě.

„Toto vítězství věnujeme našemu prezidentovi Mirkovi Uvírovi, který měl minulý týden těžkou dopravní nehodu. Přejeme mu brzké uzdravení,“ řekl na úvod opavský trenér Jiří Neček k zápasu pak uvedl: „Zápas ovlivnila hrubá chyba Štýbara. Hlučín hrál téměř sedmdesát minut o desíti, navíc v tomto horku to bylo pořádně znát. Ve druhé půli se nám podařilo vstřelit třetí gól a bylo rozhodnuto.“

Petr Samec, lodivod Hlučína byl pořádně zklamaný: „Takhle hrát nemůžeme. Individuální výkony některých hráčů nebyly hodny ani třetí lize. Našim fanouškům bych se chtěl za dnešní výkon omluvit, bylo to hrozné.“

Branky: 23. Kolínek, 28. Víšek, 58. Švach, 63. Mezlík (penalta). Rozhodčí: Makovička – Ondo, Kubaň. Žluté karty: Švach, Kolínek, Víšek – Prokeš, J. Barcal, Hornyak, Švrček. Diváci: 2 703.

Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Švach (70. Horka), Víšek – Partyš, Barteska (20. Jelínek), Zapletal (78. Půda), Kiša – Halaška, Kozák.

Hlučín: Kosmál – Hornyak (78. Kopecký), Štýbar, Švrček, J. Barcal – Žižka, Stoklásek (28. Kosmák), Prokeš, Moravčík – Galajda (63. Koubek), Hanus.