Opavský trenér Jiří Neček poslal do hry ofenzivně laděnou sestavu, kdy dozadu postavil tři obránce a tradiční útočnou dvojici Halaška, Šultes doplnil o vysokého Půdu. Zprvu to ale nebylo na její hře cítit. Jako první se o slovo přihlásili hosté. Schneider ovšem poslal balón z trestného kopu nad.

Nečkův tým se rozjížděl pomalu. O první rozruch se po čtvrthodině hry postaral Kolínek, na jehož ostrý centr do šestnáctky ale Halaška nedosáhl. O tři minuty byl v hlavní roli opět Halaška. Dostal se za obranu, avšak nepochopitelně se utopil ve vlastních kličkách a míč ztratil. Ve 27. minutě odcentroval Víšek, míč se snesl na hlavu Cigánka a tribuny se mohly radovat – 1:0.

Za deset minut to již mohlo být o dvě branky. Šultes přihrál před branku, balon prošel bez tknutí téměř po brankové čáře, Halaška ho ve skluzu ale netrefil. Naopak hráči z Vysočiny vážněji Nováka neohrozili.

Do druhé půle nastoupila Jihlava ofenzivněji naladěna a celkově byl k vidění zajímavý fotbal. První velkou šanci druhého dějství měli hosté. Po špatně zahrané malé domů se řítil na Nováka kanonýr Faldyna, opavský gólman svůj tým perfektním zákrokem podržel. Na druhé straně se poté děly věci.

Nejdříve brankář Vojáček zkrotil střelu Partyše, jeho velké chvíle měly ale teprve přijít. Po hodině hry poslal v šestnáctce Jihlavy Kadlec Halašku a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Mezlík, míč se sice snažil poslat k tyči, jenomže Vojáček směr vystihl.

A aby toho nebylo málo, za další dvě minuty byl znovu faulován v pokutovém území Halaška a druhá penalta byla na světě. Zkušený Barteska šel na ní po panenkovsku a stejně jako Mezlík neuspěl. Opava si v těchto chvílích začala jak se říká hrát s ohněm. V 79. minutě přišel první úder. Na balón Lovětinského si vyskočil Kadlec – 1:1.

V 90. minutě pak dílo zkázy dokonal Faldyna a Opavě zbyly oči pro pláč. „Čekali jsme důrazný fotbal, a to se také potvrdilo. Na domácí jsme se pořádně připravili, bohužel v prvním poločase jen teoreticky,“ uvedl trenér Jihlavy Karol Marko.

„Změna přišla po přestřídání. Nejdříve jsme přežili klinickou smrt a poté se odrazili k šťastnému vítězství. V závěru jsme domácí přehráli fyzicky, dobře presovali. Nutno ale říci, že utkání by slušela více remíza,“ zakončil své hodnocení Marko.

„První poločas byl z naší strany dobrý, vyztužili jsme střed a chtěli hrát do rychla. Ve druhém poločase nás srazily dvě zahozené penalty. Kopli jsme je hrozně. V závěru pak měla Jihlava i štěstí,“ pokrčil rameny skleslý trenér Neček.

Opava - Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 27. Cigánek – 79. Kadlec, 90. Faldyna. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Mecl. Žluté karty: Kolínek, Šultes – Faldyna, Cihlář, Vojáček. Diváci: 2361.
Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Víšek – Partyš, Cigánek, Barteska, Kiša – Šultes (90. Jelínek) – Halaška (86. Neubert), Půda
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Veselý (61. De Oliveira), Gába, Schneider (61. Lovětínský), Urban (36. Rabušic), Cihlář – Faldyna