Začátek utkání nenašel domácí fotbalisty zrovna v nejlepším rozpoložení. Ve 3. minutě přišlo první varování. Kiša zaváhal, míče se zmocnil Korčian, který se tlačil dopředu, opavský záložník mu ale v rozhodujícím okamžiku míč odkopl na roh.

Po jeho rozehrání nechali Slezané v pokutovém území volného Kalvodu, který střelou z otočky poslal Hanáky do vedení. Zaskočená Opava často chybovala a od druhého gólu ji zachránil jen praporek rozhodčího, jenž viděl Korčiana v postavení mimo hru.

S přibývajícími minutami Nečkovci začali přidávat na obrátkách, to už nebyl na hřišti zraněný Kiša. Vytvořili si šance. Tu první měl Zapletal, který po pohledné akci šel do skluzu, ale míč do sítě nedotlačil.

Exzlínský záložník byl v hlavní roli i v dalších minutách. Nejdříve ho Dadák poslal v šestnáctce k zemi a kopala se penalta, kterou Barteska proměnil – 1:1. Ve 36. minutě uvolnil Halaška Kozáka, který již střílel do prázdné branky, jenomže míči pomohl právě Zapletal, jenž stál v ofsajdové pozici.

Druhý poločas začal v režii Hanáku. Ti měli dvě velké šance, obě ale zlikvidoval Novák. V 54. minutě napálil míč z třiadvaceti metrů Toporčák, balón dostal rotaci, měnil směr a Novák měl plné ruce práce.

To už se k náporu začala nadechovat Opava. Olomouc přišpendlila na její polovinu a na řadu přišly šance Kozáka, Pejši, Halašky a dalekonosné střely Víška. Již v nastavení měl stoprocentní šanci Kozák, trefil jen Doležala. Holičtí rychle rozehráli a Krutý pod padajícím Novákem zařídil hostům vítězství. Domácí mohli vyrovnat, ale ani Jelínek střeleckou smůlu Slezského FC neprolomil.

„Do zápasu vstoupili velice dobře, Opavu jsme zaskočili a v prvním poločase byli lepším týmem,“ řekl trenér HFK Olomouc Tomáš Uličný. „Druhý poločas nás domácí zmáčkli. Nakonec jsme to ustáli a vstřelili vítězný gól,“ dodal lodivod Hanáků.

„Zaspali jsme vstup do zápasu. Ve druhé půli jsme dostali do hry ale vítěznou branku se nám vstřelit nepodařilo. Olomouc hrála dobře, nakonec se prokázala stará pravda nedáš, dostaneš. Kozák neproměnil jasnou šanci a soupeř z protiútoku vstřelil vítězný gól,“ řekl zklamaně trenér SFC Jiří Neček a pokrčil rameny: „Přestalo nám to tam padat. Opět jsme zahodili několik vyložených šancí.“

Branky: 28. Barteska – 3. Kalvoda, 90(+2). Krutý. Rozhodčí: Kocián – Goňa, Pelikán. Žluté karty: Robin Wirth, Halaška, Zapletal – Dadák, Krutý, Josefík, Vodák Diváci: 1812.

Opava: Novák – Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek – Partyš, Barteska (51. Víšek), Kiša (13. Robin Wirth, 82. Půda), Zapletal – Kozák, Halaška. Trenér: Jiří Neček.

HFK Olomouc: Doležal – Dadák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík – Spáčil (61. Janeček), Toporčák (74. Lukášek), Ševela (86. Jakubovič), Krutý – Vodák, Korčian. Trenér: Tomáš Uličný.