Trenér Roman Skuhravý své svěřence chválil, zlobil se ale na fanoušky, za to, že na pár minut přerušili utkání. Více ve video ohlasech.

Očekávaný nápor Opavy v úvodu nepřišel. V prvních dvaceti minutách ani jeden z týmů nic nepředvedl. Ve 21. minutě přišel nečekaně jihočeský úder. Helebrand vypíchl balon Švantnerovi na roh. Po jeho zahrání se míč snesl a hlavu Havla a ten mířil přesně – 0:1.

Favorit se k prvnímu ohrožení branky dostal až ve 26. minutě. Po přihrávce Kayamby zakončoval střelou do středu Kuzmanovič. O sedm minut později byl znovu v zakončení Kuzmanovič, tentokrát po centru Stříže, skóre se ale neměnilo.

Opavští začali přidávat na obrátkách. O pár chvilek později se do míče opřel Kayamba a Staněk jeho dělovku vyrazil na roh.  

Opavští vstoupili do druhé půle náporem. První vážnější možnost měl Puškáč, který přehlavičkoval  brankáře Staňka. Budějovice tento moment přežily.  Stejně jako individuální akce Kayamby. Ránu Kuzmanoviče pro změnu zblokovali obránci.

Dvacet minut před koncem mohl rozhodnout Hašek, gólman Šrom jeho ránu zlikvidoval. V 78. minutě bylo vyrovnáno. Zapalač centroval a Puškáč mířil přesně. Za další okamžik pálil nad z trestného kopu Zapalač.

Tlak Skuhravého výběru sílil a brankář Staněk si připadal jako na kolotoči. V době největšího tlaku Slezského FC bylo utkání na chvíli přerušeno kvůli domácím fanouškům. V závěru to v pokutovém území Dynama hořela. Jenomže Simerského vychytal Staněk a Kayamba pálil nad. 

SFC Opava – České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 77. Puškáč – 20. Havel. Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Lakomý. ŽK: Maschike, Kladrubský. Diváci: 5 613.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, M. Helebrand  (75. Hrabina) – Schaffartzik, Jursa (72. Janetzký) – Kayamba, Kuzmanovič, Stříž (62. Zapalač) – Jurečka, Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý

České Budějovice: Staněk – Nitrianský (93. Puchel), Havel, P. Novák, Kladrubský – Čavoš, Javorek, Švantner (80. Táborský), Pešek (90. Řezáč) – Hašek – Mashike Sukisa. Trenér: David Horejš.