Po loňském osmém ročníku, během něhož se organizátorům podařilo vybrat 290 tisíc korun pro čtyřletou Terezku, bude mít akce opět charitativní nádech. Tentokrát je věnována pětiletému Ondrovi, jehož životní příběh si můžete přečíst na webu cecacup.cz.

„Za Ondrou a jeho rodiči se v nejbližších dnech chystáme do Raduně a už teď se těšíme i na další společné setkání v sobotu,“ řekl jeden z hlavních pořadatelů Jakub Vaněk. Návštěvníci se mohou těšit na zápolení 12 až 16 týmů a scházet nebudou ani tradiční doprovodné atrakce: vodní fotbálek, gymnastická nafukovací plošina (airtrack, pozn. red.) pro děti, fotobudka, malování na obličej a večerní turnaj v beer-pongu pro dospělé. Novinkou je spolupráce s oblíbeným opavským bistrem Dík a Čau.

Michal Bílek
Michal Bílek opouští Opavu, přestupuje do Teplic

Z osobností ze sportovního prostředí se Ceca Cupu tradičně zúčastní i jeho ambasador Kozák, kterému budou letos více než zdatně sekundovat kouč opavských basketbalových šampionů Petr Czudek, bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Pospěch a bývalý hokejový reprezentant Michal Barinka. „Jejich autogramiádu lze bezesporu označit za další z důvodů, proč si sobotní den zpříjemnit na Minervě. Pokud nebude turnaj kolidovat s přípravou na prvoligovou sezonu, připojí se k nim také bývalý kapitán Slezského FC Jan Žídek,“ doplnil Vaněk.

Šiřina, Janetzký, Helebrand a další…

Součástí Ceca Cupu je každoročně i populární aukce podepsaných dresů, v níž pochopitelně nebude scházet ani ten Kozákův. „Na webu sportovniaukce.cz běží v tuto chvíli dražba dresů Jaromíra Jágra, Adama Hložka, Ladislava Krejčího nebo Petra Čecha, ale ochuzeni nebudou ani návštěvníci přímo v areálu. Podepsaný trikot nám totiž věnovali např. kapitán mistrovského opavského basketbalového klubu Jakub Šiřina nebo odchovanci fotbalového klubu Jakub Janetzký, Matěj Helebrand a Vojtěch Hranoš,“ pozval další z pořadatelů Ivo Kratochvil.

Začátek turnaje je naplánován na 9:00, slavnostní vyhlášení včetně předání charitativního šeku proběhne přibližně v 17:00 v závislosti na počtu týmů. Maximální kapacita turnaje totiž ještě není naplněna. Autogramiáda sportovních osobností by se měla uskutečnit mezi 15:00 až 16:00. „Věříme, že si hráči i diváci opět odnesou nezapomenutelné zážitky,“ dodal Kratochvil.