Tým má podle slov Jiřího Nečka za sebou velmi dobrou zimní přípravu, včetně týdenního zimního soustředění v Břeclavi a také porci deseti přípravných utkání. „Přípravné období se povedlo. Z těžké fyzické zátěže jsme plynule přešli na herní činnost. Jsem rád, že jsme mohli pět zápasů odehrát na přírodním povrchu,“ zhodnotil v kostce přípravné období trenér Jiří Neček.

„Zda se ale povedlo, ukážou až samotné zápasy,“ podotkl opavský kouč. V zimním přestupovém období se hodně skloňovalo jméno osmnáctiletého ostrostřelce Libora Kozáka. Reprezentant české devatenáctky byl středem zájmu několika klubů, absolvoval dokonce stáž v Anglii. Nakonec ale zůstal v Městských sadech a jaro odehraje určitě ve žlutomodrém dresu. „Pro nás je pozitivem, že zůstal. Věřím, že až se uzdraví, dostane se zpět do formy a opět nám pomůže k bodovým ziskům,“ přeje si Hadamczik.

A s jakými cíli jde Opava do ligy? „Hlavně musíme začít vozit také body z venku a zlepšit standardní situace, které nám na podzim příliš nešly,“ vyjmenoval možnosti zlepšení trenér Slezského FC. Pavel Hadamczik jeho slova doplnil: „Jedině dobrým fotbalem přilákáme diváky do hlediště. Budeme se snažit bojovat o co nejlepší umístění. Jaro slibuje zajímavou podívanou a věřím, že k ní velkým dílem přispějeme i my.“ Generální manažer také zdůraznil, že klub chce pokračovat nadále v zabudovávání vlastních mladých hráčů do sestavy.

„Musíme si uvědomit, že fotbal není jen první tým. Je třeba se dívat i na mládež. V těchto kategoriích máme vytyčen také jasný cíl, kterým je udržení všech stávajících soutěží,“ uzavřel Pavel Hadamczik. více ve středeční tištěné podobě…