Jestliže proti Vlašimi měli opavští fotbalisté začátek z kategorie snů, o duelu s Ustím nad Labem se to říci rozhodně nedalo. Domácí tým se jen těžko prosazoval a za první pětačtyřiceti minutovku ohrožoval brankáře Radima Novák jen sporadicky.

V 7. minutě uvolnil Kiša Halašku, který se dral do zakončení, ale jeho střela byla zblokována na roh. O tři minuty později zahrávali Slezané standardní situaci. Dobře nacvičený signál rozehrál Partyš, na zadní tyč si naběhl Cigánek, avšak z pěti metrů minul branku.

Do dalších dvou náznaků šancí se dostal ještě Halaška. Nejdříve před ním odvrátil balon včasným vyběhnutím Radim Novák a po centru Partyše mladý útočník přestřelil. To Severočeši se dopředu příliš netlačili, až v samotném závěru prvního poločasu dvakrát nebezpečně zahrozili.

Po chybném odkopu domácích Karlík z hranice šestnáctky těsně minul a pár chvilek na to dostal Martykán centr od France, byl zcela sám, ovšem hlavičkoval vedle. Jinak ale první půle příliš fotbalové krásy nepobrala a diváky musely místy bolet oči.

Pro druhý poločas změnil Radek Látal rozestavení. Na pravou stranu zálohy se posunul Partyš a do útoku Zapletal ale opavská trápička pokračovala. V 56. minutě vystřelil ústecký Veverka a jeho tečovaná střela skončila za zády překvapeného Nováka – 0:1.

Opava se snažila o bleskovou odpověď. Po trestném kopu Čápa vyrážel po střele Halašky na roh hostující gólman. V 72. minutě sehráli domácí velmi špatně útočnou standardní situaci, míč se odrazil k Veverkovi, který sólem přes celé hřiště zvýšil na 0:2.

I když domácí poté vsadili vše na ofenzivu, s výsledkem nic neudělali, dokonce si nevytvořili žádnou šanci a diváci domů odcházeli pořádně zklamáni.

„Byli jsme připraveni na třicetiminutový tlak domácích, ten ale zase tak velký nebyl. Za klíčové považuji, že se nám podařilo přežít šanci Cigánka. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit branku. Myslím si, že zaslouženou,“ hodnotil zápas spokojený kouč Ústí Svatopluk Habanec.

Radku Látalovi příliš do řeči nebylo. „Byl to nejhorší výkon, který Opava pod mým vedením podala. Soupeř výborně bránil, my jsme se nebyli schopni dostat do šance,“ zlobil se Látal.

Slezský FC Opava – Ústí nad Labem 0:2 (0:0)
Branky: 56. a 72. Veverka. Rozhodčí: Býma – Dobrovolný, Adámková. Žluté karty: Mezlík – Veverka, Šmrha. Diváci: 2195

Opava: O. Novák – Kolínek, Mezlík, Cigánek (74. Malohlava), Čáp – Uvíra (81. Půda) – Kiša (58. Neubert), Partyš, Nepožitek, Zapletal – Halaška. Trenér Radek Látal
Ústí nad Labem: R. Novák – Pimpara, Džuban, Valenta, Dvořák – Franc (83. Benčík), Šmrha (90. Fousek), Martykán, Volek – Karlík, Veverka (76. Jindráček). Trenér Svatopluk Habanec.