Opava nastoupila do zápasu v řádně pozměněné sestavě. Pouze na lavičce zůstaly opory jako Zavadil, Kayamba, Kuzmanovič, Smola či Jursa. Naopak Letenští přejeli do slezské metropole v plné palbě. Favorit hned úvodu zahrozil. Costa a po něm dvakrát Tetteh ale branku netrefili. Na druhé straně se domácí hodně zlobili na sudího Jílka, který nechal bez odezvy zákrok na Janetzkého. Ve 23. minutě nasadil k velkému sólu Jurečka, přesně nahrál Zapalačovi, ten přestřelil. Po půlhodině hry vypálil těsně vedle Stanciu. V závěru měl tutovku Svozil, který po standardní situaci pálil z voleje, Heča ho ale vychytal. Rozhodně se očekávala, že Sparta toho v prvním poločase předvede více.

Sparta začala druhý poločas střelou Stancia, kterou vyrazil Fendrich na roh. Chvílí na to byl před hostující brankou zablokován Janetzký. Favorit začal být nervózní a čím dál více kazil. Po hodině vypálil Zapalač a Heča měl plné ruce práce, vyrazil balon na roh. Dvě minuty před koncem hlavičkoval do brány Pulkrab, na brankové čáře zachraňoval na poslední chvíli Žídek, odvrátil tím jistý gól a šlo se do prodloužení.

Nováček FORTUNA:LIGY se i v něm držel a nadále živil naději na senzaci. V jeho druhé části hlavičkoval nad z dobré pozice po Kayambově centru Janetzký. A znovu Janetzký, tentokrát nabíjel Jursovi, jenž pálil těsně vedle. Sparta působil bezradně, bez sebevědomí. V závěru prodloužení měl gól na noze Chipciu, Fendrich byl proti a šlo se na penalty.

V nich Opava jednou vedla, bohužel nakonec zůstala smutná. Kuzmanovič, Jursa a následně Schaffartzik v penaltové ruletě selhali a šťastný postup slavila Sparta.

SFC Opava – Sparta 0:0, 3:4 p.k.

Sled penalt: Stanciu nedal, Kuzmanovič nedal, Kanga 0:1, Simerský 1:1, Chipciu nedal, Kayamba 2:1, Pulkrab 2:2, Jursa nedal, Mebrahtu 2:3, Smola 3:3, Frýdek 3:|4, Schaffartzik nedal.

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Hrabina, Kayamba, Janetzký - Frýdek, Wiesner. Diváci: 6 792. Postupuje Sparta

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Řezníček (76. Jursa), Schaffartzik – Jurečka (78. Kayamba), Janetzký, Zapalač (112.Kuzmanovič) – Juřena (96. Smola). Trenér: Ivan Kopecký.

Sparta: Heča – Wiesner (78. Pulkrab), Radaković, Costa, Čivič – Kanga, Frýdek – Chipciu, Stanciu, Plavšič (111. Hložek) – Tetteh (19. Mebrahtu). Trenér: Zdeněk Ščasný.