„V letošním roce probíhá již třiadvacátý ročník turnaje McDonalds Cup, což je obrovská fotbalová akce pro školy z celé České republiky zaměřená na děti od 1. do 5. třídy. Je pravda, že se „mekáče“ mohou účastnit chlapci i děvčata, ale po zkušenostech z minulých let, se dívky účastní jen výjimečně nebo vůbec,“ řekl jeden z organizátorů turnaje a úspěšný mládežnický trenér Jan Hruška mladší. „Napadlo nás, že bychom jako partnerská škola SFC Opava mohli podobnou akci uspořádat čistě pro dívky. Možná se to nezdá, ale v okrese Opava je registrováno sedmasedmdesát děvčat, které patří do této věkové kategorie. A to jsou mezi děvčaty stále dívky, které nevědí, že mohou začít s fotbalem. Je pravda, že dívčí respektive ženský fotbal zažívá velký boom. Byla by škoda toho nevyužít i v rámci školních soutěží,“ vysvětlil důvod, proč se tento turnaj uspořádal.

Petr Czudek
Kouč Opavy Petr Czudek: Byla to těžká série, hráči USK mají velký kredit

Přihlásilo se nakonec sedm škol z celého okresu. „Věřím, že by jich bylo více, kdyby to nebylo takhle narychlo. Opravdu to bylo velmi příjemné dopoledne pro všechny zúčastněné i pro nás organizátory. Holky jsou neskutečně zapálené. Snad se nám z této akce podaří udělat tradici,“ přeje si Jan Hruška.

Pokud by i další děvčata měla zájem zúčastnit se podobné akce, v úterý 10. května proběhne od 16 hodin sportovní fotbalové odpoledne pro dívky r. 2009 a ml., a to na fotbalovém stadionu v Městských sadech.

Konečné pořadí 1. ročníku Fotbalového turnaje dívek 1.-5. třída: 1. ZŠ Oldřišov, 2. ZŠ Ludgeřovice, 3. ZŠ Opava-Kylešovice, 4. ZŠ Mařádkova, 5. ZŠ E. Beneše, 6. ZŠ Otická, Opava, 7. ZŠ Píšť.