Tato akce posloužila jako kvalifikace na finálový turnaj do Roudna, které se nachází nedaleko Českých Budějovic. Proběhne od 2. do 4. září. Slezský FC už má účast jistou.

Na opavské půdě se střetlo celkem šestnáct družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Hrálo se na sedm hráčů v poli plus brankář. Po soubojích ve skupinách následovala vyřazovací fáze. Čtyři nejlepší na sebe narazili v semifinále. Zbytek se v dalších jednotlivých kláních utkal o konkrétní umístění. V prvním semifinálovém zápase změřil síly Budišov nad Budišovkou s Velkou Polomí.

Prvně jmenovaní nakonec zvítězili 2:0. Druhé semifinále nabídlo střetnutí mezi Vítkovicemi a Karvinou, přičemž vítkovický celek vyhrál s přehledem 5:0. Finalisté, kterými tedy byli Budišov a Vítkovice, si zajistili účast na zářijovém turnaji na jihu Čech. Závěrečné utkání ovšem lépe vyšlo vítkovickému souboru, jenž oslavil vítězství v poměru 3:0 a také celkové prvenství. V duelu o bronz se potkala Velká Polom s Karvinou. Zápas dospěl k penaltám, které ovládli Velkopolomští 2:1.

„Myslím si, že celá akce se povedla na výbornou. Vyšlo počasí a všichni byli spokojení. Podle mého se vše organizačně zvládlo na jedničku. Diváků, které převážně tvořili rodiče, bylo mezi 250 až 270. Za poslední dva roky je to určitě největší turnaj, který se ve slezské metropoli konal," uvedl technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan, jenž společně s oblastním manažerem E.ON Tomášem Doležalem ocenil i nejlepší na turnaji.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Matyáš Baar (Vítkovice), cena pro nejlepšího brankáře putovala k Ondřeji Huťovi (Budišov) a nejúspěšnějším střelcem se stal Dominik Miček (Karviná). 

E.ON Junior Cup

Semifinále:

Budišov nad Budišovkou – Velká Polom 2:0,

Vítkovice – Karviná 5:0.

Zápasy o umístění:

o 15. místo: Orlová – Bruntál 0:3,

o 13. místo: Jakubčovice – Bílovec 1:2,

o 11. místo: Brušperk – Stará Bělá 0:4,

o 9. místo: Bohumín – Vigantice 1:0,

o 7. místo: Jeseník – Hlučín 1:2,

o 5. místo: Třinec – Třebovice 3:0,

o 3. místo: V. Polom – Karviná 2:1 (po penaltách).

Finále: Budišov – Vítkovice 0:3.

Celkové pořadí:

1. MFK Vítkovice,

2. TJ Spartak Budišov nad Budišovkou,

3. TJ Velká Polom,

4. MFK Karviná, 5. Fotbal Třinec, 6. SK Slávie Třebovice, 7. FC Hlučín, 8. FK Jeseník, 9. FK Bospor Bohumín, 10. FK Vigantice, 11. FK Stará Bělá, 12. SK Brušperk, 13. ŠSK Bílovec, 14. TATRAN Jakubčovice, 15. Juventus Bruntál, 16. FK Slavia Orlová Lutyně.