„Po posledních dvou zápasech jsme pořádně pokopaní. Docela mě to štve,“ kroutí hlavou opavský lodivod. „O sestavě se tak budu rozhodovat až v den utkání, uvidíme, kdo bude moci nakonec nastoupit,“ podotkl trenér.

Slezané poslední dva zápasy zvládli, a mohou tak být psychicky nahoře. „Věřím, že nás dva úspěchy v řadě nakopnou. I když hlavně první poločas proti HFK nebyl z naší strany zrovna nejlepší,“ přiznal opavský kouč a dodal: „Pokud se ale chceme odrazit k vyšším příčkám, musíme bezpodmínečně Třinec porazit.“

Stejně jako v předchozích domácích duelech, budou i v sobotu Slezané praktikovat ofenzivní fotbal. „Doma musíme hrát útočně, od toho ustupovat nechci. Každopádně budeme hrát na dva útočníky,“ zakončil Neček.

Balónkové variace na sobotní derby Opavy s Třincem

Balónkové variace na dnešním derby, to je hlavní motto pro zápas s Třincem.

Více prozrazuje zástupce generálního manažera Slezského FC Opava Radim Matýsek: „S potěšením sledujeme čím dál více se žlutící tribuny, které máte na svědomí vy – naši skvělí fanoušci, kteří přicházíte povzbudit tým v dresech a žlutých klubových tričkách SFC.

Abychom si společně strávené chvíle ještě více vychutnali a užili, připravili jsme společně s věrnými „kotelníky“ balónkovou choreografii v klubových barvách. Každý fanoušek, který přijde na utkání s Fotbalem Třinec v dresu SFC, nebo žlutém tričku SFC, obdrží při vstupu žlutý či modrý balónek.

Potom již bude nutno jen sledovat opavský kotel, který se stejnými balónky několikrát během utkání rozvlní tribuny. Následně bude jen na vás, abyste pomocí nafouknutých balónků ukázali, že Slezskému FC fandí celý stadion.“

Zdeněk Partyš: Jsme hladoví po úspěchu

Třetí zápas v krátkém časovém období čeká dnes na opavské fotbalisty. Slezané hostí Třinec a touží po dalších třech bodech.

Vyhráli v Ústí, vyřadili z Poháru ČMFS HFK Olomouc a teď si brousí zuby na Třínec. „O ničem jiném než o vítězství nemůže být řeč,“ burcuje své spoluhráče pravý záložník Zdeněk Partyš.

„Třinec je tým s dobrou defenzivou, určitě bude u nás zatáhlý ale my to zvládneme, prostě musíme, pokud se chceme přiblížit ke špičce tabulky,“ pokračoval dále Partyš.

„Poslední vzájemné zápasy byly vyrovnané. Doma jsme vyhráli v závěru, u nich o branku prohráli, a tak jim máme co vracet,“ doplnil opavský záložník.

Kvalitě utkání pomůže rychlý gól. „Musíme ho dát hlavně my. Nesmí se opakovat první poločas z poháru, ten byl z naší strany katastrofický,“ varuje brněnský rodák a prozrazuje něco málo k taktice, která by mohla na třinecké mužstvo platit. „Žádné nakopávání, to by mohla být naše smrt. Jak říká trenér, chce to hrát po zemi a do rychla. Tímto stylem vždy dokážeme doma soupeře přehrát .“

Opavští se dokázali po výsledkově nepovedeném zápase s Jihlavou zvednout, po psychické stránce se dostali hráči do pohody. „Pozor, nehráli jsme proti Jihlavě špatně. Po herní stránce jsme nebyli horším týmem, bohužel jsme nedávali šance, a pak ty prokleté penalty…,“ odmlčel se Partyš a vzápětí dodal: „Ne, ne, Jihlava je minulostí. Dvě utkání se nám podařilo zvládnout, teď je na řadě další, které věřím, že bude tříbodové. Víme, o co hrajeme, jsme hladoví po úspěchu, celá kabina je nažhavená a odhodlaná Třinec porazit.“

Uplynulý týden byl hlavně o regeneraci. „Jasně, dostali jsme zabrat. Já osobně jsem cítil únavu během utkání z HFK, ale když vyhrajete, je dobře. Máme rádi tyhle anglické týdny, ono vždy se raději hraje, než trénuje,“ pousmál se Zdeněk Partyš.