Trenér Roman Skuhravý se vrátil ke hře s třemi obránci, do branky postavil poprvé ve druhé lize Vojtěcha Šroma a tým s kapitánskou páskou na ruce přivedl na hřiště Nemanja Kuzmanovič. Provedené

změny šly Opavě k duhu. Už v 7. minutě kopal roh Zavadil, míč se dostal k Jursovi, jenž vybojoval další roh. Ten zahrál Zapalač přesně na Puškáče a favorit vedl. O pět minut později kopal Zavadil trestný kop a hosté odvraceli míč na roh. Z něj ovšem domácí celek nic nevytěžil.

Ve 28. minutě teatrálně ve vápně Simerský, rozhodčí nechal ve hře pokračovat, ovšem pár vteřin byl na hranici šestnáctky poslán k zemi Kuzmanovič a tentokrát se penalta kopala. K její exekuci se postavil srbský kanonýr a zvýšil na 2:0.

Ve 32. minutě došlo k závaru soupeřově šestnáctce, hráči Olympie snad třikrát zastavovali balon na brankové čáře. Opavě narostla křídla, na trávníku si dělala, co chtěla.

Na začátku druhého poločasu běžel Smola sám na brankáře, ale netrefil branku. V 56. minutě rozehrála Olympia nakrátko roh, přišel centr do vápna na volného Žežulku, který se dvou metrů minul branku.

V 72. minutě Slezané navýšili vedení. Zapalač poslal balon před bránu a Kuzmanovič zvyšoval na 3:0. O šest minut později dostal dobrý míč Kayamba, udělal kličku gólmanovi, počkal si na obránce a zavěsil – 4:0. Hosté po standardce snížili, ale poslední slovo měl střídající Jurečka, který po přihrávce Mozola upravil na konečných 5:1.

Slezský FC Opava – FK Olympia Praha 5:1 (2:0)
Branky: 7. Puškáč, 30. Kuzmanović (pen.), 73. Kuzmanović, 78. Kayamba, 90+1. Jurečka – 84. Duben. Rozhodčí: Berka – Dresler, Podaný. ŽK: Opluštil, Vopat. Diváci: 2572

Opava: Šrom – Simerský, Žídek, Stříž – Zavadil (82. Mozol) – Kuzmanovič, Jursa, Zapalač – Kaymba (87. Hrabina) – Smola, Puškáč (82. Jurečka). Trenér: Roman Skuhravý
Olympia Praha: Frydrych – Žežulka, Opluštil, Duben – Vopat, Liener, Verner, Ruml (78. Novák) - Hejný (82. Durdevič), Bareš (74. Kuťák), Jukl. Trenér: Miloš Sazima