Na třetí Pardubice má výběr trenéra Romana Skuhravého náskok devíti bodů a opět se přiblížil více vysněné lize.

Po pěti minutách hry poslal Zapalač křížný balon na pravou stranu, ten se nakonec dostal ke Smolovi, jenž mohl zakončovat, ale balon ideálně nezpracoval a šance, jež se jevila jako zajímavá, vyzněla do ztracena.

O čtvrt hodiny později vyslal Smola do sóla Jurečku, ten se dostal až k Hrubešovi, avšak odchovanec pražské Slavie ho vychytal. O dvě minuty později už bylo v sadech veselo. Individuálně se blýskl Kayamba a střelou k tyči otevřel skóre.

A brzy to mohlo být 2:0. Jurečka znovu ztroskotal na Hrubešovi a vzápětí hlavičkoval v letu nad. A když už se gólu dočkal, sudí mu ho pro ofsajd neuznal.

Devět minut před poločasem už vedli domácí o dvě branky. Kayamba dlouhým autem našel Smolu, ten připravil palebnou pozici pro Kuzmanoviče, jenž zvýšil ranou z voleje na 2:0. Opavští hráli ve velké pohodě.

Na začátku druhé půle mohl náskok Opavy navýšit Smola, brankář Hrubeš míč vyrazil na roh. V 71. minutě přehlavičkoval na druhé straně Švejdík gólmana Šroma, balon ovšem letěl mimo branku.

Za dalších šest minut neustál presing Moravec a Puškáč brejk zkušeně proměnil – 3:0. Opavští zápas s přehledem dotáhli do vítězného konce.

Slezský FC Opava – Viktoria Žižkov 3:0 (2:0)
Branky: 21. Kayamba, 36. Kuzmanović, 76. Puškáč. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Kříž. ŽK: Svozil – Čermák. Diváci: 3 987.
Opava: Šrom – Simerský, Svozil, M. Helebrand – Schaffartzik, Jursa - Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač (79. Hrabina) – Smola (68. Puškáč), Jurečka (83. Janetzký). Trenér: Roman Skuhravý.
Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Švejdík, Vojtěch Mareš, Trávníček – Podrazký (78. Frimmel), M. Čermák, Jakub Moravec – Štípek (84. Jelínek), Urbanec (69. Volek)– Batiojav. Trenér: Bohuslav Pilný.

Ilustrační foto.
Opava udělala další krok k lize, zastupitelé schválili vyhřívání
Vlašim - SFC Opava
Opava vstala pod Blaníkem z mrtvých