Opava, která momentálně pobývá na soustředění v Kravařích, začala sympaticky, byla nebezpečná a už po třech minutách zahrozila Jursou, jehož rána byla zblokována na rohový kop. O pár chvilek později srazili domácí ránu Zapalače. Následně na druhé straně zatahoval za záchrannou brzdu po akci Angula Svozil. Ve 27. minutě ztratil Kayamba balon, Angula běžel sám na Šroma, ten ovšem jeho pokus vychytal. Jenomže po následném rohu se trefil Suarez. V samotném závěru mohl srovnat po Kuzmanovičově centrovaném míči Kayamba, jenomže přestřelil.  

Na začátku druhého poločasu vychytal nejdříve Šrom Jimeneze, pak ale inkasoval z kopačky Suareze. Ještě před tím zazdil na druhé straně tutovku Jurečka. Opava se za nepříznivého stavu snažila s výsledkem něco udělat, avšak brankář Loska míč za svá záda nepustil, jako třeba v případě trestného kopu Zavadila, tak Juřeny, kdy mu pomohlo břevno. V poslední minutě se mezi střelce zapsala nová akvizice Tomáš Freit, který upravil na konečných 2:1.

Gornik Zabrze – SFC Opava 2:1

Branky: 28. a 61. Suarez – 90. Freit.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina (69. Helebrand) – Jursa, Zavadil – Kayamba, Kuzmanovič !69. Freit), Zapalač (61. Řezníček) – Smola (46. Jurečka), Juřena. Trenér Roman Skuhravý. 

Nemanja Kuzmanovic - Ilustrační foto
Nemanja Kuzmanovič: Jsem pyšný, že Srbsko se na šampionát dostalo