Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, Žídek poslal dlouhý míč do vápna, kde se k němu dostal Jurečka a prostřelil Chmeiela.

Hosté také vystrkovali růžky, ze začátku těžili z dobrých míčů, ale brankář Šrom si s jejich situacemi poradil.

Pět minut před poločasem se krásně uvolnil Kayamba, přihrál Jurečkovi, jeho ránu hostující brankář zneškodnil, míč se ovšem odrazilk výborně hrajícímu Puškáčovi a domácí vedli 2:0.

Na začátku druhého poločasu předvedli Opavští krásnou akci a Kayamba zvyšoval na 3:0.

Poslední slovo měl za okamžik soupeř, který Paškem upravil na konečných 3:1.

V následujícím týdnu čeká na Slezský FC soustředění v Uherském Brodě.

Slezský FC Opava – Vítkovice 3:1 (2:0)

Branky: 17. Jurečka, 40. Puškáč, 48. Kayamba - 55. Pašek

Opava, I. poločas:  Šrom – Simerký, Svozil, Žídek – Zavadil, Schaffartzik – Hrabina, Kayamba, Stříž – Puškáč, Jurečka. II. poločas: Šrom – Simerský, Radič, Žídek – Jursa, Schaffartzik – Kayamba, Janetzký, Zapalač – Puškáč, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.

Vítkovice: Chmiel – Prajza, Drame, Mikula, Hýbl (46. Twardzik) – Pašek, Okleštěk, Ožvolda (64. Motyčka), Kučera – Mišinský (49. Bzirský), Mrázek (46. Žondra). Trenér: Ludevít Grmela. (rob)