Poprvé se v opavské sestavě objevil testovaný Karel Knejzlík. První poločas ale nebyl ze strany Opavských dobrý. Zbrojovka byla nebezpečnější a po necelé půlhodině hry je poslal hlavičkou do vedení Štěpánovský. „V prvním poločase nás brzdily nepřesnosti a nedůslednost v přechodové fázi. V obranné fázi jsme nebyli důrazní a soupeř měl docela dost prostoru,“ ohlížel se za úvodním dějstvím opavský trenér Ivan Kopecký.

Druhá jedenáctka podala podstatně lepší výkon a výsledek otočila. Trefili se Žídek s Řezníčkem. „Byli jsme více agresivní a produktivní. Dobře zahráli Řezníček se Stáňou,“ pokračoval opavský stratég, který vyzdvihl výkon mladých odchovanců Koschatzkého se Součkem. „Mám z nich radost, naznačili své možnosti,“ pousmál se Kopecký. Z nových tváří zatím Opava udělal Mondeka s Dědičem. Na zkoušce jsou Knejzlík, Suchan, Matoušek a Václav. „Střídají dobré momenty se slabšími. Pro všechny platí, že musí přidat,“ zvedl prst opavský stratég.

Nyní čeká na Opavské soustředění v polské Wodzislawi. Tým bude ubytovaný v hotelu Amadeus. „Musíme zapracovat na taktických věcech, v plánu máme i dva připravené duely,“ nastínil Ivan Kopecký.

SFC Opava - Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)

Branky: 61. Žídek, 62. Řezníček – 29. Štěpanovský.

I. poločas: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Knejzlík – Matoušek, Zavadil, Suchan, Jursa, Mondek – Dedič. II. poločas: Fendrich – Helebrand, Koschatzký, Žídek, Václav – Jurečka, Souček, Řezníček, Schaffartzik, Stáňa – Opoku. Trenér: Ivan Kopecký.