Vedení klubu má podle informací Deníku jasného favorita, který byl vybrán ze šesti kandidátů. „Společně s generálním manažerem Pavlem Hadamczikem jsme pověřeni vyjednat kontrakt s novým trenérem,“ řekl předseda představenstva Marek Veselý s tím, že muže, který by měl vrátit Opavu do druhé ligy, potvrdí pondělní představenstvo.

„Nový trenér je prvním krokem k naplnění našeho cíle, kterým je okamžitý návrat do druhé ligy. Chceme mít co nejdříve pohromadě i realizační tým, jenž náš hlavní cíl naplní,“ řekl Marek Veselý. Jméno potenciálního kandidáta ale prozradit nechtěl. „Dokud nebude nic podepsáno, nemá smysl cokoliv ventilovat ven,“ doplnil šéf opavského klubu.

Podle zákulisních informací mezi šesticí vytipovaných adeptů figurovalo nejen jméno Jiřího Nečka, ale také Josefa Mazury. Ještě v letošním ročníku trenéra Slovácka do Slezska doporučoval Karel Jarůšek. „Jak Neček, tak Mazura mě trénovali, oba by byli pro Opavu velkým přínosem,“ přišel se svým postřehem záložník Zdeněk Partyš.

Nový kouč nastoupí k mužstvu ihned po svém jmenování. „Nový trenér také bude výrazně hovořit do skladby mužstva,“ řekl šéf Slezského FC, který si je dobře vědom toho, že stávající mužstvo musí být silnější než to, které hrálo druhou ligu. „S tím počítáme, dobře si uvědomujeme, že vyhrát MSFL bude hodně obtížné,“ podotkl Veselý.

Na pondělním zasedání představenstva byla definitivně ukončena smlouva s trenérem Jaroslavem Horákem. „Po vzájemné dohodě jsme se rozešli. U prvního mužstva skončil také asistent Josef Mucha, v klubu zatím ale zůstává,“ poznamenal Veselý.

Po opavském sestupu se začaly ozývat také hlasy o tom, že se zruší rezervní tým hrající divizní soutěž. „Tohle není na programu dne. Příští rok chceme opět působit ve druhé lize, proto nemá smysl béčko rušit,“ řekl rázně předseda představenstva Slezského FC Opava.

Opavská veřejnost také čekala, zda svou pozici obhájí generální manažer Pavel Hadamczik. Také o jeho konci se v posledních dnech v hospodách spekulovalo. „Pro nás je nyní jasná priorita: najít nového kouče. K dalším věcem se vrátíme na pondělním zasedání. Určitě ale dojde k úpravám některých smluv,“ prozradil Veselý s tím, že snížen bude i rozpočet klubu.

Kromě nového kouče a realizačního týmu budou v nejbližších dnech představeny i posily. Opava má mimo jiné velký zájem o návrat zkušeného záložníka Lumíra Sedláčka.