Domácí tým má za sebou dvě porážky a v boji o záchranu potřebuje nutně uspět. „Bude to těžký zápas. Je to sice derby, ale na druhé straně půjde o souboj týmů z opačné strany tabulky. Opava bojuje o postup, my o setrvání v soutěži,“ řekl k utkání trenér Vítkovic Alois Grussmann, který věří, že jeho svěřenci podají výkon, jenž je zdobil na začátku jara.

„Pokud chceme uspět, musíme se rvát stejně jako v Čáslavi nebo Krči. Teď jsme sice dvakrát prohráli, ale v Jihlavě to herně nebylo špatné. Musíme prostě zopakovat to pozitivní z posledního kola,“ dodal trenér, který se bude muset obejít bez vykartovaného Derycha a zcela fit nejsou ani další hráči. „S tréninkem už začal Adam Křiva, ale asi nenastoupí. Michal Schön už jede od pondělka naplno, takže je připraven, ale uvidí se, zda ho postavím. Fromelius v Jihlavě nezklamal, takže mám alternativu.“

Opava bojuje o postup, ale v minulém kole doma nezvládla zápas s Příbramí. Trenér Slezanů Jiří Neček řeší, co se sestavou, neboť zdravotní problémy trápí Kolínka a Mezlíka. Naopak na sto procent by se v základní jedenáctce měl objevit stoper Jan Pejša. „O sestavě jasno nemám. Uvidím, jak na tom budou Jarda s Mezlou. Jinak bychom měli být kompletní,“ přiznal Neček.

Vítkovice se v posledních zápasech trápí. „Budou hrát jako o život, nás nečeká lehké utkání. Obzvlášť na jejich širokém hřišti, ale hráče jsem na to připravoval,“ poznamenal opavský kouč. A co bude v zápase rozhodovat? „Bude to hodně o soubojích. Podle mne rozhodnou standardní situace. My si musíme hlavně dát pozor na Martina Proházsku, ten je pro ofenzivu Vítkovic stěžejní postavou,“ varuje před bývalým opavským fotbalistou Neček. Slezský FC rozhodně nejede do Ostravy s žádnou defenzivní taktikou. „Nemá smysl jen bránit. Nastoupíme se dvěma útočníky,“ podotkl Jiří Neček a dodal: „Věřím, že budeme bodovat.“

(mao, rob)

Program 21. kola - dnes, 16.30: Vítkovice – Opava (podzimní výsledek 0:2). Sobota, 10.15: Sokolov - Bohemians Praha (0:1). 10.30: Dukla Praha - Hradec Králové (0:2). 16.30: Fulnek – Čáslav (1:4), Hlučín - Třinec (1:2). 19: Slovácko - HFK Olomouc (2:3). Neděle, 14: Ústí nad Labem – Jihlava (0:3). 17: Marila Příbram – Krč (1:0).