Skóre se poprvé měnilo po patnácti minutách. Řezníček přihrál do vápna Smolovi a ten s přehledem otevřel skóre. O pět minut později byl na světě druhý gól. Kayamba vypálil, brankář Mucha míč vyrazil na břevno, proti dorážce Smoly byl krátký. S chutí hrající Smola měl prsty i ve třetí brance. Tentokrát nahrával Jursovi – 0:3. Dobrou šanci měl ještě Juřena, avšak jeho tutovku zlikvidoval brankář Mucha.

Ve druhém poločase opavské vedení navýšil Kaymaba. Na druhé straně prověřil Šroma Šumský. Poslední slovo měl Tomáš Smola, který dvě minuty před koncem zkompletoval hattrick.

„Dali jsme si dva úkoly, nechtěli jsme dostat gól a samozřejmě vyhrát. Tento zápas může přinést moment, který nám trochu pomůže. V sobotu a dva týdny v Plzni, to budou úplně jiná utkání. Jsem rád, že se nám to povedlo, a jsme první poločas odehráli, tak jak odehráli. Musíme po kouscích zvedat naše sebevědomí,“ řekl trenér SFC Opava Roman Skuhravý

Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 0:5 (0:3)

Branky: 15., 20. a 88. Smola, 36. Jursa, 66. Kayamba. Rozhodčí: Mikyska - Kotík, Dresler. ŽK: Farský. Diváci: 613.
Frýdek: Mucha – Farský, Literák, Bialek, Ciesarík (26. Švrček) – Kutáč, Vokoun (59. Gomola), Mrkvička, Smékal – Šumský – Velička (46. Dendis). Trenér: Žižka.
Opava: Šrom – Helebrand (46. Zapalač), Simerský, Radič, Hrabina – Kayamba, Jursa (46. Janetzký), Řezníček, Freit (65. Jurečka) – Smola, Juřena. Trenér: Skuhravý.