Opavskému stadionu momentálně chybí vyhřívaný trávník a to je hlavní důvod, proč Slezský FC musel hledat azyl jinde.

„Ve čtvrtek končí výběrové řízení jak na vyhřívaný trávník, tak LED-obrazovku,“ řekl včera odpoledne náměstek primátora města Opavy Martin Víteček. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se v Opavě hrát v září.

Fotogalerie: Fotbalový stadion v Brně na Srbské

Z toho vyplývá, že Slezany mohou v Brně čekat až čtyři zápasy.

„Vše se bude odvíjet od losu. Mohou to být dva, ale také i čtyři zápasy,“ podotkl technický ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan.

Definitiva ohledně toho, že Opava bude hrát v brněnském exilu, padla v úterý.

„Smlouva byla uzavřená na podzimní část. Opava bude městu Brno kompenzovat náklady vzniklé i se zajištěním městské policie nad utkáními, která jsou rozdělena do tří kategorií podle rizikovosti a tomu odpovídajícím nasazením policistů,“ prozradil náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Nájem na zápas pro Opavu činí 250 000 korun bez DPH, plus částka za nasazení policie.

„Částka pro nasazení policie v nerizikovém zápase je 60 tisíc korun, za rizikový v kategorii B je 130 tisíc a za zápas v kategorii C je 400 tisíc korun,“ doplnil Hladík.

Ligový nováček tak vstupuje do sezony s hendikepem.

„Historicky je dáno, že kluby, které nehrály nějaký čas na domácím trávníku, nedopadly výsledkově dobře. Osobně to jako komplikaci neberu. Zvládneme to, “ poznamenal trenér SFC Roman Skuhravý.

„Jsem ale rád, že můžeme někde hrát. Je mi líto fanoušků, věřím, že euforie, která v Opavě panuje, jim dá impulz k tomu, aby nás jeli do Brna podpořit,“ je optimistou opavský kouč.

„Není to ideální, dálka do Brna řadu lidí odradí. Jsem si jistý, že v Olomouci, bychom opanovali celou tribunu jako při poháru. Přeji si, abychom úvod sezony neodnesli výsledkově,“ okomentoval situaci šéf opavských fanoušků Tomáš Hrubý.