Plzeň od prvních minut dokazovala, proč suverénně vede ligu. Brankář Šrom musel být neustále ve střehu. Už po třech minutách vybojovali domácí roh. Zeman našel Řezníček a favorit vedl. Na druhé straně centroval Stříž, ale našel jen plzeňského zadáka, který balon poslal na roh.

Největší šance Opavy přišla ve 12. minutě, Kayamba vysunul Puškáče, jenž šel sám na Hrušku, bohužel pokus o lob mu nevyšel. Po čtvrthodině hry rozjel další útočnou akci domácích Zeman, hostující zadáci nebyli schopni balon odkopnout do bezpečí. Toho se zmocnil Pilař a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Namlsaní Viktoriáni měli další možnosti. Ivanschitz trefil z trestného kopu tyč, Bakoše vychytal Šrom, následně i Řezníčka, toho i s pomocí svých spoluhráčů.

Romské děti v košické čtvrti Luník IX. Ilustrační foto.
Lidem v centru Opavy vadí koncentrace romských rodin

Ve 34. minutě měl gól na hlavě po centru Zemana Řezníček, naštěstí pro hosty minul. Opavě nešla upřít snaha. V závěru poločasu měla dokonce míč více na kopačkách, avšak gólmana Hrušku pořádně neohrozila.

Ve druhém poločase byla Opava odvážnější. Hru oživili Smola se Zapalačem. Prvně jmenovaný se dostal do šance po Kayambově vysunutí, ale netrefil bránu. Ke slovu se dostal i Zapalač. Jeho dělovka pořádně vystrašila Hrušku. Slezané dali i gól, ten ale nebyl pro ofsajd uznán. O pár minut později už se Slezský FC radoval, Smola dostal ve vápně prostor a snížil na 2:1. Viktoria měla poté dvě střely, jednu zkrotil Šrom, jedna letěla mimo.

Jedenáct minut před koncem měl vyrovnání na noze Puškáč, bohužel Hruška ho vychytal. Naděje na senzaci vyhasly vzápětí. Hrabina hlavičkoval nešťastně za sebe na Řezníčka, ten nahrál Bakošovi, jenž mířil přesně, a bylo rozhodnuto. O pár okamžiků později zvyšoval na 4:1 Řezníček.  Hlavně za druhý poločas si Slezský FC zaslouží pochvalu.

Plzeň – Slezský FC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 3. Řezníček, 16. Pilař, 81. Bakoš, 83. Řezníček – 59. Smola. Rozhodčí: Dubravský – Wilczek, Myška. Diváci: 3883

Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Hájek, Kovařík – Zeman (58. Čermák), Živulič (64. Hořava), Ivanschitz, Pilař (73. Petržela)  – Bakoš, Řezníček. Trenér: Vrba

Opava: Šrom – Simerský, Radič, Hrabina  – Schaffartzik  - Kuzmanovič (46. Zapalač), Jursa, Stříž – Kayamba (87. Čelůstka) – Jurečka (46. Smola), Puškáč. Trenér: Skuhravý