Slezský FC nasadil do zápasu dvě různé jedenáctky, kdy příležitost dostali hráči širšího kádru včetně odchovanců.

Opavské poslal do vedení Mondek po chytré průnikové přihrávce Gorčici. Třinec srovnal po rychlém přečíslení, kdy Stáňa, mimochodem hráč Opavy, jenž je pod Javorovým na zkoušce, předložil míč Attahovi a ten skóroval do poloprázdné brány.

Po změně stran se na hřišti objevila i nová opavská posila Lukáš Holík a byl blízko gólu. Jeho prudkou střelu ovšem třinecký gólman Šišky vytáhl na břevno. Na poločasovém výsledku se už nic nezměnilo, a tak se oba celky rozešly smírně.

„Tvrdě trénujeme tři dny, z toho pohledu to bylo pro kluky náročné. Sestavu jsme rozdělili na dvě poloviny a musím říct, že utkání splnilo účet. V tuto chvíli je pro mě podstatné, že si vytváříme šance, i když góly nám samozřejmě chybí. Koncovku ještě musíme vyladit,“ řekl opavský kouč Radoslav Kováč.

Slezané v úterý zamíří na herní soustředění do Rakouska, v jehož rámci sehrají dva přípravné zápasy. Ten nejbližší je čeká ve středu s Rapidem Vídeň.

Fotbal Třinec – SFC Opava 1:1 (1:1)

Branky: 41. Attah – 18. Mondek.

Třinec: Ciupa – Celba, Šuľa, Rudzan, Javůrek – Steinhübel, Foltyn – Stáňa, Zlatohlávek, Cienciala – Attah. Od 57. minuty: Šiška – Bolf, Gáč, Janoščín, Hýbl – Vaněk, Weber – Omasta, Zlatohlávek, Puchel – Akulinin. Trenér: Habanec.

Opava, I. poločas: Lasák – Helebrand, Rychlý, Večerka – Mondek, Gorčica, Machuča, Wybraniec, Ščudla – Dedič, Dordič. II. poločas: Šrom – Harazim, Hrabina, Helešic – Pikul, Texl, Řezníček, Koschatzký, Darmovzal – Juřena, Holík. Trenér: Kováč.