Opava byla od první minuty aktivnější. Snažila se o rychlé útočné výpady, ale brankáře Veselého se ji vážněji ohrozit nepodařilo, a když už dala gól, sudí odpískali ofsajd jako v případě Kuzmanoviče.  

Avšak přišla 25. minuta, Zapalač nahrál Kuzmanovičovi, který dva metry před šestnáctkou zvedl hlavu a míč zatočil k tyči – 1:0.  O pár chvilek později tentýž hráč nahrával Jurečkovi, který zhruba z šesti metrů přestřelil.

Jihomoravané příliš nebezpeční nebyli, během úvodní pětačtyřicetiminutovky poslali do opavského vápna jen pár centrů, z kterých ale nezapršelo.  

V závěru prvního poločasu vysunul Zavadil hlavičkou Kayambu, ten před brankou hledal Puškáče, toho ale odclonil znojemský obránce a Kuzmanovič branku přestřelil.

Na začátku druhého dějství nahrával Puškáč Jurečkovi do dobré pozice, ten neuspěl, stejně tak Kayamba, jenž trefil připraveného brankáře Veselého. V následující časové pasáži se začalo Znojmo zvedat. Pomohly mu k tomu domácí ztráty. 

V jednom  případě, po špatně zahrané malé domů musel za záchranou brzdu před Lackem zatahovat Šrom. Naštěstí šlo o chvilkový výpadek. Lídr druhé ligy přepnul na vyšší rychlostní stupeň a v 71. minutě se v Městských sadech slavilo.

Kayamba nahrával na Puškáče, který našel Simerského a ten chytrou střelou zvyšoval na 2:0. Na druhé straně mohl  vrátit hosty do hry Javůrek, ovšem z voleje minul. O tři minuty později favorit udeřil znovu.

Zavadil přesně našel hlavu Smoly a bylo vymalováno – 3:0. Opava zápas dohrávala ve velkém stylu a jejímu výkonu se tleskalo ve stoje.

SFC Opava – Znojmo 3:0 (1:0)

Branky: 25. Kuzmanovič, 71. Simerský, 76. Smola. Rozhodčí: Ardelenau – Blažej, Hock. ŽK: Zapalač – Vašíček, Ambrozek. Diváci: 5143

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil (81. Janetzký), Schaffartzik – Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač – Puškáč (73. Jursa), Jurečka (66. Smola). Trenér: Roman Skuhravý.

Znojmo: Veselý  – Avdić, Malár, Pospíšil (62. Štrombach), Helísek  – Machuča, Lacko (82. Cheredea), Javůrek, Ambrozek – Vašíček, Šamánek (62. Dujmbovič). Trenér: Leoš Kalvoda.