V opavské sestavě se objevil Matěj Helebrand, který nahradil zraněného Jana Žídka. V první čtvrthodině měli Opavští míč častěji na svých kopačkách, avšak brankáře Řeháka příliš neohrožovali.

Za zmínku stala v 10. minutě střela Zavadila, kterou hokejově tečoval nad Jurečka a Smolova hlavička letící nad branku. Na druhé straně mohl z ničeho nic skórovat Hadaščok, ke kterému se dostal míč vyražený brankářem Šromem. Opavský odchovanec ve vlašimských službách minul bránu.

Ve 21. minutě se kolem Helebranda obtočil Hadaščok a vystřelil, Šrom byl proti změně skóre. O dvě minuty později se do dobré palebné pozice vykličkoval Kayamba a Řehák vyrážel balon na roh.

Po půlhodině předvedli Opavští signál. Zavadil centroval na rozběhnutého Simerského, ten ke smůle hostů umístil hlavou balon na horní síť.

Hned na začátku druhého poločasu měli domácí velkou šanci. Na gólmana Šroma běžel osamocený Hadaščok, hostující gólman ho ale vychytal.

O pár minut později mohla Vlašim znovu udeřit. Svozil ztratil balon, ten se před Vodháněla dostal k Tusjakovi, jenž zhruba z dvanácti metrů střílel nad.

Další akce už ale skončila gólem. Opavští znovu ztratili balon, Vlašim šla do brejku, Janda nahrával před bránu, kde si naběhl Hadaščok – 1:0. Domácí byli při chuti. Tusjak otřel balon o břevno.

Trenér Skuhravý sáhl ke změnám v sestavě, ty byly klíčové. V 69. minutě se probil důrazně do vápna Opavy Badocha a prostřelil Šroma – 2:0. Opavské trápily zbytečné ztráty.

O pár okamžiků později mohl hosty vrátit do zápasu Puškáč, bohužel nedal. V 78. minutě přišel gól naděje. Jursa kopal roh a Puškáč hlavou snížil na 1:2.

Favorit vrhl veškeré síly do útoku, Puškáč trefil hlavou břevno. Opavští dál svého soupeře mačkali.

close Vlašim - SFC Opava info Zdroj: Deník / František Géla zoom_in

Čtyři minuty před koncem zapomněli domácí na Kayambu, jenž dostal dobrý balon od Puškáče a chladnokrevně zavěsil – 2:2. Domácí byli v té chvíli zralí na ručník, ale skóre se již nezměnilo.

Vlašim – Slezský FC Opava 2:0 (0:0)
Branky: 56. Hadaščok, 69. Badocha – 78. Puškáč, 84. Kayamba
Rozhodčí: Berka – Ratajová, Vít. ŽK: Vodháněl – Zapalač. Diváci: 810.
Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Piško (80. Cabadaj), J. Štochl, Tusjak – Janda (64. Plachý), Březina, Vodháněl, Skopec – Badocha, Hadaščok (75. Dao). Trenér: Petr Havlíček.
Opava: Šrom – Simerský (84. Hrabina), Svozil, M. Helebrand – Schaffartzik, Zavadil (66. Jursa) – Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač (61. Puškáč)– Jurečka, Smola.
Trenér: Roman Skuhravý