Na první velkou šanci se čekalo do deváté minuty. Fousek našel přesným centrem hlavu Petráně a ten o kousek minul Šromovu branku.

Opava měla sice míč častěji na svých kopačkách, ovšem brankáře Knoblocha příliš neohrožovala. A znovu Petráň, tentokrát ve 22. minutě, ho vybídl ke skórování. Černý, domácí útočník, lehkou tečí minul branku.

O čtvrthodinu později měli domácí další možnost. Po přetaženém centru pálil Mužík, naštěstí pro hosty trefil jen připraveného Šroma.

V opavské hře byla překvapivě řada nepřesností. Dvě minuty před poločasem kopali Východočeši roh. Míč se snesl k volnému Kopřivovi. Jeho střele chyběla razance.

Druhý poločas rozjela Opava skvěle. Kayamba se středu uvolnil, balón se dostal ke Smolovi, ten místo zakončení volil přihrávku na volného Kuzmanoviče – 0:1.

O pár chvilek později mohlo být vyrovnáno. Na druhé straně se odražený balón dostal k Černému, ten zakončoval přesně, jenomže ke smůle domácích trefil na brankové čáře spoluhráče Petráně.

V 62. minutě pálil těsně vedle brány Žídek. O tři minuty později nechal Knoblocha vyniknout Kayamba.

V samotném závěru Východočeši měli tlak, ovšem Šroma nepřekonali a Skuhravého družina si odvezla tři body.

Pardubice – Opava 0:1 (0:0)

Branka: 51. Kuzmanovič. Rozhodčí: Marek – Myška, Batík. ŽK:Kopřiva, Prosek – Svozil, Simerský, Smola. Diváci: 967.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – A. Fousek, Jeřábek (C), Řezníček, Mužík (77. Sokol) – P. Černý (76. Kovář) – Petráň. Trenér: Jiří Krejčí.
Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Zavadil – Pospěch, Kuzmanovič (88. Jurečka), Kayamba (85. Hrabina) – Puškáč (76. Jursa), Smola. Trenér: Roman Skuhravý.